Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Koncert zespołu DIKANDA w Stacji Orunia

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 0 dodane: 11:33, 05/10/11

tagi:

Dikanda to jeden z najlepiej koncertujących zespołów świata world music. W piątek 14 października o godz. 20 wystąpi na żywo w Stacji Orunia.

Dikanda to słowo, które w jednym z afrykańskich dialektów oznacza rodzinę i ono właśnie dokładnie oddaje ducha zespołu - żyją i pracują jak w małej rodzinie. Dikanda to jeden z najlepiej koncertujących zespołów świata world music.

Grupa powstała w 1997 roku w Szczecinie. Miłość do muzyki tradycyjnej i ciężka praca pozwoliły im stworzyć własny styl i oryginalne brzmienie. W ich w całości akustycznym repertuarze słychać inspirację kulturą Orientu, folklorem bałkańskim – macedońskim i cygańskim. Cechą charakterystyczną stylu Dikandy jest tworzenie nowych słów i znaczeń w komponowanych przez siebie utworach.

Ich koncerty to zawsze porywające widowiska pełne magii, ognia, tańca, rytmu i zadumy. Niezależnie od tego czy grają w Polsce, Niemczech, Grecji, Austrii, Francji czy poza Europą, ich muzyka jest przyjmowana owacyjnie. Zarówno fani takiej muzyki jak i przypadkowa publiczność, odbierają koncerty entuzjastycznie.

Główne fascynacje Dikandy to klimaty muzyczne Bałkanów, z ich bogactwem kulturowym, harmonicznym i rytmicznym, jednak nie tylko - w ich utworach słychać również echa muzyki arabskiej, żydowskiej, afrykańskiej, ukraińskiej i polskiej.

Dikanda ma na koncie cztery płyty studyjne, a pod koniec zeszłego roku, wydała podwójny koncertowy album, bardzo dobrze przyjęty zarówno przez fanów zespołu z różnych stron świata jak i krytyków muzycznych. Materiał muzyczny wykorzystany na płycie został zarejestrowany 3 lata temu na koncercie w radiu Gdańsk.

Od tego czasu zespół rozwinął się o trzecią wokalistkę i teraz trzygłosowe bałkańskie chórki zespołu poruszają nawet znawców tematu. Również w warstwie rytmicznej zespół wzbogacił się o nowe instrumenty i brzmienia. W efekcie brzmi jeszcze ciekawiej i bardziej żywiołowo niż wcześniej.

Dikanda to:

Ania Witczak - śpiew, akordeon
Kasia Dziubak - skrzypce, śpiew
Kasia Bogusz - śpiew

Daniel Kaczmarczyk - bębny
Piotr Rejdak - gitara
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas


www.dikanda.com

Po koncercie :
After Balkan Party prowadzone przez DJ Marko.

Bilety:

30 zł przedsprzedaż

35 zł w dniu koncertu

do nabycia w Stacji Orunia oraz na www.eventiv.pl

Koncert rozpocznie się o godz. 20.00

 

Kontakt:

STACJA ORUNIA GAK

tel. 058 306-66-76

stacjaorunia@gak.gda.pl

www.gak.gda.pl

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA