Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 15/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Małe, ale widoczne sukcesy?

 3 dodane: 10:18, 09/11/11

tagi:remontkoszeławki

Na terenie dzielnicy pojawiły się już nowe betonowo-drewniane ławki. Zostały sfinansowane z budżetu Rady Osiedla „Orunia-Św.Wojciech-Lipce”.

Małe, ale widoczne sukcesy?
Małe, ale widoczne sukcesy?
Fot. Mateusz Korsztun

Fotografia 1 z 3

Dwie ławki zamontowano już w Św. Wojciechu. Wczoraj prace trwały również na ulicy Gościnnej. Tutaj do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane aż trzy ławki.  Kolejna trafi na ulicę Dworcową, jeszcze jedna na ulicę Raduńską, dwie na Plac Oruński.

Koszt tej inwestycji gdański Zarząd Dróg i Zieleni oszacował na kilka tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu lokalnej rady osiedla, ZDiZ zorganizował przetarg i zakupił ławki. Ich lokalizacje wskazali urzędnikom reprezentantci RO „Orunia-Św.Wojciech-Lipce”.

Jak informują radni, podczas rozmów z przedstawicielami ZDiZ, tym ostatnim została zgłoszona jeszcze jedna, ważna dla wielu mieszkańców sprawa. Chodzi o przepełnione, ulokowane na chodnikach kosze na śmieci – członkowie rady postulowali o częstsze ich opróżnianie.

Przypomnijmy, w Gdańsku zajmują się tym wykonawcy, którym prace te zleca Dział Oczyszczania Zarządu Dróg i Zieleni. Urzędnicy mają możliwość nałożenia kar finansowych na wykonawców, odpowiedzialnych m.in. za opróżnianie miejskich śmietników lub odśnieżanie ulic.

W ostatnich tygodniach radnym udało się zanotować, jak sami go określają, „mały, ale widoczny sukces”. Na wniosek jednej z komisji Rady miasto wyremontowało niewielki odcinek nawierzchni Traktu Św. Wojciecha (tuż przy przystanku autobusowym „Gościnna”, w kierunku Centrum).  W miejscu tym często zbierała się woda, przejeżdżające samochody ochlapywały czekających na przystanku ludzi.

Galeria artykułu

Małe, ale widoczne sukcesy?

Małe, ale...

Małe, ale widoczne sukcesy?

Małe, ale...

Małe, ale widoczne sukcesy?

Małe, ale...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.69.108.*

23:21, 26/11/11

Zawsze miło widzieć choć małe sukcesy na polu poprawy wizerunku Oruni. Oby to był poczatek gruntownych zmian na lepsze. Tu chodnik czy ławka to już ogromna nobilitacja, a gdzie indziej normalna rzecz.

zgloś naruszenie
awatar

isza04

95.40.206.*

10:14, 11/11/11

Takie tam małe ławeczki a ile radości. Aż miło popatrzeć, że chociaż małymi kroczkami, ale coś zaczyna się zmieniać na lepsze. Na Świętym Wojciechu to dosłownie istny cud!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.253.31.*

18:40, 09/11/11

Chociaż nie zamierzam z nich korzystać, to lepsze takie 7 ławek niz pole słoneczników

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.103.*

17:26, 09/11/11

No, w końcu będzie się wygodnie piwko piło.

zgloś naruszenie
awatar

6Amichel

93.154.130.*

16:25, 09/11/11

dziś rano na przeciwko przejazdu kolejowego na Gościnnej widziałem tego typu ławkę zróbcie na Uboczu ze 2-3 bo ludzie lubią pod klatkę na papieroska wyjść to będą mieli gdzie siedzieć najlepiej pod klatkami przy ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.174.251.*

14:40, 09/11/11

'W Dzielnicy' nie 'na dzielnicy', się pisze. Jeśli trzymać się stylu 'na dzielnicy', to może zamiast 'pojawiły się nowe ławki' napisać, że 'przyje*ali naowe ławki' ?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.203.*

11:46, 09/11/11

Taka mała ławeczka, a ile radości. Rado Osiedla tak trzymać!!!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA