Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 04/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Mikołaju, przynieś nam...

 1 dodane: 12:25, 06/12/11

tagi:Mikołajżyczenia

Listy do Świętego Mikołaja piszą najchętniej dzieci, ale tym razem postanowiliśmy sprawdzić, jakie prośby mają do niego mieszkańcy Oruni. I chociaż podejście do tematu było żartobliwie, życzenia żartami nie są.

Mikołaju, przynieś nam...
Mikołaju, przynieś nam...
Fot. p.kalbarczyk

Fotografia 1 z 1

- Życzyłabym sobie porządnych chodników, odnowienia elewacji wzdłuż Traktu Świętego Wojciecha i oświetlenia przy torach, od ulicy Rejtana, żeby nie było tak niebezpiecznie – wylicza jednych tchem pani Krystyna, spotkana na ulicy Gościnnej.

– I więcej zieleni – dodaje pan Jarek.

Prośbę do Mikołaja ma także pan Jerzy, mieszkaniec pobrzeża Motławy.
- To co dzieje się na pobrzeżu, to coś tragicznego. Wszędzie bałagan, śmieci i brud… Naprawdę, obraz nędzy i rozpaczy. Przydałoby się coś z tym zrobić – opowiada.

- Na Oruni nie podoba mi się komunikacja! Najpierw mamy całą serię autobusów, potem długo, długo nic. Chciałabym, żeby te luki w rozkładzie zostały wypełnione – domaga się pani Halina, która codziennie przyjeżdża tu do pracy.

Oruniacy rzucili więc Mikołajowi nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, że jak można się domyślać – takich życzeń jest na pewno o wiele więcej.

Na szczęście, udało nam się spotkać również kilku optymistów, dla których dobrze jest, jak jest.
- Jedyne co mi się nie podoba, to że dużo miejsc jest dewastowanych. Chciałabym, aby coś się zmieniło. Poza tym – jest „okej”, Orunia nie odbiega wcale od innych dzielnic – mówi Dominika, uczennica jednej z tutejszych szkół.

- Nam się tu podoba – zapewniają z uśmiechem panie Ewa i Katarzyna, pracujące na Oruni.

A o co my prosimy Świętego Mikołaja? Aby spełnił wszystkie życzenia oruniaków – by w przyszłym roku nie musieli już martwić się sprawami dzielnicy i mogli spokojnie skupić się na własnych marzeniach.

Galeria artykułu

Mikołaju, przynieś nam...

Mikołaju,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.69.108.*

18:28, 25/12/11

Gość 89.69.223 Podobny plac zabaw był przy Placu Oruńskim (troszkę mniejszy) i niestety już nic z niego nie zostało . Może znajdzie sie jakaś następna podobna ofiara na rzecz Oruni i taki plac zabaw w cieniu ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

46.112.188.*

17:50, 06/12/11

Przylaczam sie do goscia 89.69.214 blagam o dokonczenie remontu ul. Radunskiej.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

79.188.240.*

15:06, 06/12/11

A ja chcę nową patelnię. Ale nie jakieś badziewie. Prawdziwego tefala :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.182.22.*

14:49, 06/12/11

Moim skrytym marzeniem jest to aby wreszcie coś się zmieniło na lepsze w okolicach ul. Przy Torze: ulica,chodniki przede wszystkim wstyd GOSPODARZE.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.214.*

14:14, 06/12/11

a ja bym chciała dokończenia remontu ulicy Raduńskiej .....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.223.*

14:10, 06/12/11

A ja bym chciała bezpiecznego z prawdziwego zdarzenia placu zabaw w Parku Oruńskim tego obiecywanego od kilku lat

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA