Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Ważysz za dużo? Nie przejedziesz...

 1 dodane: 19:05, 21/12/11

tagi:Przybrzeżnazakazciężarówki

Miasto mówi stop ciężarówkom, które od strony Olszynki wjeżdżają na Orunię. Od 22 grudnia pojawią się tutaj ograniczenia i zakazy.

Zdaniem urzędników, wprowadzone zakazy to lekarstwo na pogarszający się stan dróg m.in. na Lipcach
Zdaniem urzędników, wprowadzone zakazy to lekarstwo na pogarszający się stan dróg m.in. na Lipcach
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Już w czwartek rano (22.12) znaki ograniczające ruch samochodów o masie powyżej 3,5 tony lub zakazujące ich ruchu staną na ulicach: Tama Pędzichowska, Michałki, Rzęsna, Zawodzie, Na Szańcach, Olszyńska, Przybrzeżna i skrzyżowaniu Elbląskiej i Zawodników.

Jak tłumaczą przedstawiciele Zarządu Dróg i Zieleni, obostrzenia podyktowane są katastrofalnym stanem dróg na Oruni, Olszynce i Lipcach.
- Kierowcy ciężarówek, chcąc uniknąć stania w korkach i skrócić sobie drogę do centrum - objeżdżają główne ulice Gdańska właśnie Olszynką, Lipcami i Orunią Dolną. Drogi te tymczasem nie są przystosowane do prowadzenia ruchu ciężkich samochodów. Mieszkańcy tych dzielnic wielokrotnie skarżyli się na rozjeżdżone i zniszczone ulice – wyjaśniają reprezentanci ZDiZ.

Mateusz Korsztun, reprezentant lokalnej rady osiedla uważa, że tego typu zmiany są potrzebne, ale zastanawia się, czemu zostały one wprowadzone tak późno.
- Wcześniej miasto nie ograniczało ruchu ciężkiego w tej części Gdańska. To doprowadziło do tego, że tutejsze ulice wyglądają tak jak wyglądają. Teraz zamyka się drogi, mówiąc, że stan dróg jest katastrofalny. Ale cóż, lepiej późno niż wcale.

Pojawiają się pytania, czy taka decyzja urzędników nie spowoduje, że kierowcy ciężarówek przeniosą się na Trakt Św. Wojciecha i ulicę Dworcową.

Wiele osób przychodzi też do radnych osiedla z prośbą o wprowadzenie ograniczeń dla samochodów ciężarowych na ulicy Żuławskiej.
- W rejonie Żuławskiej i Równej jest wiele zakładów, nie sądzę, aby dało się ograniczyć tutaj ruch ciężarowy. Ale sprawy tak nie zostawimy. Chcemy zainteresować problemem odpowiednie służby, tak aby mieć pewność, że na te ulice wjeżdżają ciężarówki, których kierowcy mają stosowne pozwolenia – zapewnia Korsztun.

ZDiZ informuje: W związku z wprowadzeniem ograniczeń na w/w ulicach (pierwszy akapit niniejszego artykułu – przyp. red.), mieszkańcy, którzy z jakichś powodów poruszać się będą po swojej dzielnicy ciężkimi samochodami, muszą wystąpić o specjalne pozwolenie. Decyzje wydaje Dział Ewidencji i Zajęć Pasa Drogowego Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, ul. Partyzantów 36, tel. 58 341 20 41   wew. 517.

Galeria artykułu

Zdaniem urzędników, wprowadzone zakazy to lekarstwo na pogarszający się stan dróg m.in. na Lipcach

Zdaniem...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.69.110.*

18:08, 29/12/11

Kto wymyśla te przepisy zakaz dla samochodów ciężarowych to co fruwać mają przecież na Równej, Żuławskiej są firmy to jak mają auta przejeżdżać góra....Pewnie znowu jakimś moherom to przeszkadza ,że ludzie mają ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

87.204.175.*

07:30, 23/12/11

Taki znak jest na Sandomierskiej i nikt tego nie przestrzega policja lub straż miejska zbiłyby tam fortune z samych mandatów.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.108.119.*

21:33, 22/12/11

PO ŚWIĘTACH TO MAŁO KTO PRZEJEDZIE TYMI DROGAMI, TRZEBA SIĘ MNIEJ OPYCHAĆ.

zgloś naruszenie
awatar

0125gd

83.25.73.*

14:52, 22/12/11

Najpierw robi się gówniane drogi za porządne pieniądze, a później zwala całą winę na kierowców.

zgloś naruszenie
awatar

0125gd

83.25.73.*

11:13, 22/12/11

do kwadratu :/

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

10:47, 22/12/11

Co za bzdura!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA