Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Deratyzacja Parku Oruńskiego we wrześniu

 1 dodane: 12:45, 25/08/09

tagi:szczuryPark Oruński

Postanowiliśmy zainteresować się tym tematem po komentarzu jednego z naszych Czytelników.

Deratyzacja Parku Oruńskiego we wrześniu
Deratyzacja Parku Oruńskiego we wrześniu
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 1

- Na placu przy dwóch piaskownicach szczury nie boją się ludzi i podchodzą do dzieci. Nie wiem do kogo zwrócić się w tej sprawie. Najwięcej szczurów jest w pobliżu pierwszego stawu.

Zgodnie Uchwałą Nr XIII Rady Miasta Gdańska z dnia 25 września 2003 roku w sprawie szczegółowych zasad utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Gdańska, obowiązek przeprowadzania deratyzacji w miejscach publicznych spoczywa na administratorze obiektu.

Administracją Parku Oruńskiego zajmuje się Zarząd Dróg i Zieleni. Na nasze pytania odpowiedział Piotr Kozyra z ZDiZ.

- Znamy problem. Zazwyczaj przeprowadzamy deratyzację raz do roku, chyba, że ktoś zgłasza nam doraźną potrzebę działania. W tym roku na pewno przeprowadzimy ją we wrześniu.

Przedstawiciel firmy zajmującej się deratyzacją wymienia zagrożenia wynikające z obecnosci szczurów w parku.

- Problemem mogą być szczurze odchody oraz pchły przenoszące choroby. Szczur może być nosicielem wścieklizny. W stanie zagrożenia może nawet ugryżć.


Różne zdanie na temat szczurów mają odwiedzający Park spacerowicze.

- Widzę je podczas moich spacerów z wnukami. Wydaje mi się, że szczury zjadają resztki, które ludzie rzucają ptakom  – mówi pani Anna.

- Zupełnie mi nie przeszkadzają – mówi pani Jolanta. - Szczury często żyją w okolicach zbiorników wodnych. Po prostu nie powinno się do nich podchodzić. W pewnym sensie są atrakcją dla dzieci.

 

Galeria artykułu

Deratyzacja Parku Oruńskiego we wrześniu

Deratyzacja...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

09:09, 28/08/09

właśnie i jeszcze może wytępimy motyle, muchy, komary i co by tu jeszcze no może kwiaty bo dają uczulenie...:-)

zgloś naruszenie
awatar

stryker

 

22:07, 27/08/09

Mi tam te szczury nie przeszkadzają :-) beka z nich jest ;-) Niedługo ktoś sie doczepi ....ze za duzo wiewiorek jest w parku ktore podchodzą do ludzi .... a czy one są zdrowe ? ;>

zgloś naruszenie
awatar

a.lesniewska

 

09:46, 26/08/09

jedni chodzą i dokarmiają szczurki w parku i dzieciom pokazują jako przykład fajnego zwierzątka patrz film Ratatuj, a drudzy chodzą i pokazują szczurki jako zagrożenie, zdania są podzielone, ale w końcu w parku ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

xmegger

 

22:49, 25/08/09

Pan z Zarządu Dróg i Zieleni jest sssłodki, po prostu nie mieszka na Oruni to mu nie zależy, ale jakby złapać szczurka i zanieść mu do jego pokoju w biurze, to by zrobił brrrr... i szybko się zajął tematem, on ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:02, 25/08/09

Dziękuje bardzo za zajęcie sie tym problemem.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA