Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Sprostowanie czytelnika, później odpowiedź

 1 dodane: 09:30, 05/03/12

tagi:

W związku z artykułem "Oni 'trzęsą' Orunią, i co z tego?" publikujemy sprostowanie nadesłane przez Panią Mariolę Paluch, dyrektor Gimnazjum nr 10 w Gdańsku. Odpowiada jej Piotr Olejarczyk, dziennikarz portalu MojaOrunia.pl

Sprostowanie czytelnika, później odpowiedź
Sprostowanie czytelnika, później odpowiedź
Fot. redakcja

Fotografia 1 z 1

Mariola Paluch, dyrektor Gimnazjum nr 10

Pan redaktor Piotr Olejarczyk po raz kolejny przekłamuje informacje dotyczące Gimnazjum nr 10 w Gdańsku, i z imienia i nazwiska wywołuje mnie do odpowiedzi. W związku z powyższym proszę o zamieszczenie na portalu Mojaorunia.pl niniejszego sprostowania.

W artykule Oni „trzęsą” Orunią, zamieszczone są wypowiedzi, których nie autoryzowałam. Jedyna „autoryzacja” polegała na przeczytaniu mi przez telefon 2 zdań, z którymi się nie zgadzałam i poprosiłam o zmianę z uwagi na ich niedopuszczalną koloryzację. Niestety nawet te 2 zdania nie zostały odpowiednio poprawione.

Cechą artykułów pana Olejarczyka jest ubarwianie rzeczywistości a niecierpliwość w przekazywaniu informacji niepozwalająca na ich rzetelną ocenę nie służy dzielnicy.

Nie kwestionuję, że równoczesne hałas i drgania kafarów użytych do budowy podziemnego przejścia na kolei spowodowały rozłączenie komputera i dlatego sprawdziłam czy był to jedyny skutek drgań.

Nie chciałam rozmawiać z panem redaktorem dokąd fachowcy nie ocenią, czy pękniecie w sali 306 na styku ściana- stropodach powinna niepokoić. Nie zgłosiłam szkód do DRMG, bo takich nie ma. Wykonałam telefon z prośbą o ocenę sytuacji i takiej pomocy udzielono mi.  Pęknięcia na styku różnych elementów prefabrykowanych (strop dachu jest wykonany z płyt żerańskich) są wynikiem naturalnej dylatacji. Nie ma w budynku pęknięć ścian. Budynek jest w pełni bezpieczny.

Myślę, że terminy „strefa rażenia” czy „zniszczenia” powinien pan redaktor zarezerwować dla innych wydarzeń, które wierzę nigdy nie dotkną dzielnicy.

Piotr Olejarczyk, portal MojaOrunia.pl

Cieszy mnie reakcja miasta na nasz artykuł „Oni trzęsą Orunią, i co z tego?”. Niemalże od razu do Gimnazjum nr 10 zostali wysłani przedstawiciele DRMG, aby na miejscu sprawdzić opisane w artykule fakty. Zresztą przedstawione nam przez panią dyrektor Mariolę Paluch i jej nauczycieli (ale o tym poniżej). Brawo dla miasta!

Być może jednak takie zainteresowanie nie spodobało się dyrekcji Gimnazjum nr 10. Być może działa tu zasada: „lepiej nie wychylać się przed szereg”, a być może chodzi tu o zwyczajną lojalność wobec urzędników. Ważniejsze jest status quo (o „Dziesiątce” mówi się dobrze, albo wcale), niż dobro dzieci – jeżeli jest to prawda, to jest ona bardzo, bardzo smutna.

Raz na jakiś czas organizowany jest festyn na Oruni. Do „Dziesiątki” zapraszani są wtedy  najwyżsi przedstawiciele miasta. Mogą się oni posilić przy suto zastawionym stole, mogą obejrzeć sobie przygotowane dla nich przedstawienie teatralne. Z pewnością mogą też wtedy „rzetelnie ocenić dzielnicę”. Gdyby mieli jakieś pytania, pani dyrektor jest w stanie im wszystko wytłumaczyć. Rzetelnie oczywiście. Tak jak, że pęknięcia, które widać na suficie w klasach, pęknięciami nie są.

Rozumiem niepokój pani dyrektor. Jeszcze kilka lat temu nikogo kwestia pęknięć i rys w budynkach by nie zainteresowała. Nie na Oruni. Miasto by milczało, pewnie i sami mieszkający tu ludzie także. Ale Orunia się zmieniła. I tylko w niewielkiej cząstce jest to zasługa naszego portalu. Znacznie większe znaczenie ma tutaj aktywność samych mieszkańców. Coraz mocniej zaznacza swoją obecność lokalna Rada Osiedla, powstaje nowe, ważne ciało ekspertów – Koło Inżynierów. Nie mówiąc już, że w Gościnnej Przystani co rusz pojawiają się ludzie, którzy mają głowy pełne pomysłów. I wielu z nich, wspomniane wyżej oruńskie status quo po prostu mierzi.

Tym bardziej zdziwił mnie fakt, iż pani dyrektor wyraziła zgodę, abym wszedł do jej placówki, rozmawiał z nauczycielami i fotografował pęknięcia i rysy w klasach. Ba, jeszcze bardziej zdziwiło mnie, że pani Mariola Paluch wypowiadała się w tak odważny sposób. Jeden z jej nauczycieli szedł w swoich sądach nawet dalej. Mówił to nam nieoficjalnie. Pani dyrektor poprosiła mnie abym tej wypowiedzi nie umieszczał i tak też zrobiłem.

Odnośnie autoryzacji. Przez kilka godzin próbowałem się z panią dyrektor skontaktować, aby przeczytać kilkuzdaniową wypowiedź. Wreszcie, dzięki pomocy innych osób, udało mi się namierzyć panią dyrektor telefonicznie. Wypowiedź została przeczytana, pani dyrektor dala kilka poprawek, wszystkie zostały naniesione i poprawiony tekst umieściłem w artykule. Pani dyrektor, czego dokładnie nie rozumie Pani w słowie „autoryzacja”?

A zresztą, pani dyrektor sama sobie przeczy, pisząc, że nie kwestionowała hałasu i drgań. I jak to nie chciała ze mną Pani rozmawiać, kiedy wpuściła mnie Pani do szkoły, pozwoliła robić zdjęcia i autoryzowała swoją wypowiedź? Wystarczyło powiedzieć: odmawiam komentarza. I w tekście, z Pani strony, pokazałyby się tylko te dwa słowa.

Pani dyrektor, portal MojaOrunia.pl to przestrzeń, gdzie artykuły mogą pisać także czytelnicy. Serdecznie zapraszamy do prowadzenia rzetelnego i ciekawego bloga. Wiemy (i naprawdę nie ma tu żadnej ironii), że w pani placówce ma miejsce wiele interesujących wydarzeń. Będziemy wdzięczni, i myślę, że czytelnicy także, jeżeli „Dziesiątka” zechce pisać o nich na łamach naszego portalu.

Edycja Piotr Olejarczyk - Pisząc powyższą odpowiedź, przeholowałem. Nie zależało mi na zrobieniu komuś przykrości, jeżeli pani dyrektor poczuła się urażona, przepraszam. Nadal jednak podtrzymuję moje argumenty odnośnie autoryzacji. Ale inne moje akapity były nie do końca na temat. I tak naprawdę można było je sobie spokojnie darować. Wywołały tylko niepotrzebne emocje. Nie to było moim zamysłem.

Galeria artykułu

Sprostowanie czytelnika, później odpowiedź

Sprostowanie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (20)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

91.206.244.*

22:56, 04/12/17

Oczywiście niestety dla uczniów szkoły podstawowej nr 83

zgloś naruszenie
awatar

gosc

91.206.244.*

22:54, 04/12/17

Niestety panią dyrektor (pisownia z małej litery zamierzona) przenieśli do szkoły podstawowej nr 83 w Kokoszkach

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

83.18.150.*

16:39, 08/03/12

Ludzie muszą mieć warunki ... . wiele szkół się zmienia na lepsze, tylko tyle chciałem powiedzieć ta jak stała tak stoi - bez zmian. To widać \"gołym okiem\". A mogła by lobbować o środki, dofinansowania itd.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.18.153.*

14:05, 08/03/12

lukaszorze, osoby \\\"jadące na redakcję powinny się ogarnąć\\\" a Ty mówisz \\\"co do szkoły-jak tam jest nie wiem\\\" ale \\\"dokładasz\\\" z czystej bezinteresownej ludzkiej nieżyczliwości i rzetelności ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

83.18.150.*

09:13, 08/03/12

Osoby "jadące" na redakcję powinny ogarnąć pod względem kultury, pisowni i treści własne komentarze co może by je trochę uwiarygodniło. Tak są po prostu żenujące. Sam temat czy był przejaskrawiony czy rzetelny ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

0125gd

83.25.78.*

23:48, 07/03/12

gosc 164.126.198.* 1) jeśli portal według Ciebie zszedł w rankingach portali, to zapraszam na inne, nikt nikogo nie zmusza do przesiadywania na portalach "z tak niskiej półki" 2) Jeśli tekst się nie podoba, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

164.126.198.*

23:25, 07/03/12

Nie chcę mi się liczyć ile razy przeczytałem słowo "pani dyrektor " w tekście. A nie milej było by "szefowa placówki", trzymając się pani "pani Paluch". Ale według mnie portal MojaOrunia, skutecznie spada w dół ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.115.*

22:10, 07/03/12

Ooo widzę, że artykuł został edytowany przez tego \"olejniczaka\", który to fakt mógł umknąć niektórym :)

zgloś naruszenie
awatar

0125gd

83.25.78.*

22:02, 07/03/12

gosc 89.69.177.* już któryś raz sądem straszysz. Daj spokój. To tak jakby z każdą sraczką do lekarza biegać. Co jest nieprawdziwego? Nie ta szkoła? Zdjecia retuszowane? Jak jest - każdy widzi i wnioskuje. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.115.*

22:01, 07/03/12

"Wasza" prośba, apel, wyrażona nadzieja bądź przesłanie dla świata, miałaby większą szansę na dotarcie, gdybyście uporczywie (w kilku postach),nie przekręcali nazwiska adresata.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.107.24.*

21:56, 07/03/12

Pani dyrektor nie powiadomiła DRMG, a jedynie zadzwoniła, a dach nie przeciekał, szczególnie, że prawie w ogóle nie padało...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.177.*

21:07, 07/03/12

Mamy nadzieję, że Pan Olejniczak zdaje sobie sprawę, że rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji jest niezgodne z etyką dziennikarską, a skoro uważa się za dziennikarza to powinien o tym pamiętać.

zgloś naruszenie
awatar

0125gd

83.25.78.*

20:14, 07/03/12

Czytając sprostowanie, poczułem rosnące napięcie na linii dyrekcja-portal ;-) Badźmy szczerzy, całkiem mozliwe że ktoś wysłał gromy z góry i nagle wszystko stało się ładniejsze. Już nie przeszkadzają kafary, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.115.*

20:00, 07/03/12

Drogi Gościu z godz. 19.42, wszystko zależy od punktu widzenia. U mnie, to właśnie czysta walka, wyzwala piękne emocje. Zresztą, wspomniana cywilizacja nie wymyśliła nic bardziej oczyszczającego atmosferę. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.114.17.*

19:42, 07/03/12

Drogi gościu z godziny 10.47, do walki cywilizacja wymyśliła ring a obrażanie jest obrażaniem i trudno doszukiwać się w nim pozytywów. Życie jest krótkie i warto je przeżyć z pięknymi emocjami.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.177.*

18:59, 07/03/12

czyżby p. Olejnicza wreszcie zrozumiał, że za podawanie fałszyyc informacji i pomwienia moze trafić do sadu. szkoda tylko, że prez nieodpowiedzialne działania tego pana wiarygodnośc traci cały portal.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.253.201.*

14:10, 07/03/12

Dlaczego Redaktor Olejarczyk nie autoryzuje wypowiedzi rozmówców? Wówczas informacja do czytelników idzie taka - jak to chciał napisać Redaktor Olejarczyk. Przykre.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.30.63.*

11:48, 07/03/12

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu MojaOrunia.pl

awatar

gosc

81.95.202.*

11:31, 07/03/12

no i Wielce Szanowna Pani Dyrektor zadrżała... nie od kafarów, nie od odpadających tynków, ale od artykułu. Dotarło oto do niej że pan Adamowicz mógłby dostać czkawki po kolejnej wizycie kurtuazyjnej, że mógłby ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.115.*

10:47, 07/03/12

Wreszcie jakiś interesujący diss. Fight. fighhhht!!!

zgloś naruszenie

REKLAMA