Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 28/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kilkunastogodzinny maraton "w siatę"

 4 dodane: 11:44, 14/03/12

tagi:maratonLastadiasiatkówka

W tym maratonie nie chodziło o to, aby przebiec 42 czy więcej kilometrów. Ba, nie chodziło nawet o to, aby biegać. Wystarczyło „tylko” przez kilkanaście godzin nie spuszczać piłki z oczu. Chętnych nie zabrakło...

Kilkunastogodzinny maraton
Kilkunastogodzinny maraton "w siatę"
Fot. archiwum Szkoły

Fotografia 1 z 4

5 zespołów. Na boisku uczniowie i nauczyciele z „Lastadii”, szkoły przy ulicy Smoleńskiej. Gra „w siatkę”. Zmieniają się drużyny, ale żadnych przerw nie ma. I tak przez kilkanaście godzin. Prawdziwy maraton. Dosłownie.

- Pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni zorganizowany przez nas Maraton Piłki Siatkowej okazał się wielkim sukcesem. W imprezie wzięło kilkadziesiąt osób. Nasi uczniowie, zamiast spędzić weekend przed telewizorem, czy ekranem komputera, woleli pograć w siatkówkę. Zaczęliśmy wieczorem w sobotę (10.3 – przyp. red.), skończyliśmy po południu w niedzielę – opowiada Barbara Mizerska, dyrektorka Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i Chemicznego w Gdańsku.

W organizacji maratonu pomogli również lokalni radni osiedla. Z budżetu ich jednostki zostało przeznaczonych 1000 złotych na upominki i środki regeneracyjne dla zmagających się na boisku siatkarzy.
- Takie imprezy pozwalają promować naszą dzielnicę. Warto nagłaśniać, że mamy w swojej okolicy tak fajną szkołę. To jest placówka na miarę 21 wieku – uważa Agnieszka Bartków, szefowa Rady Osiedla „Orunia-Św.Wojciech-Lipce”.

To nie jedyna, jeżeli chodzi o Orunię, "siatkarska" wiadomość w ostatnim czasie. Członkowie Rady Osiedla chcą raz w miesiącu na boiskach Szkoły Podstawowej nr 16 zagrać z mieszkańcami dzielnicy właśnie w siatkówkę. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Galeria artykułu

Kilkunastogodzinny maraton "w siatę"

...

Kilkunastogodzinny maraton "w siatę"

...

Kilkunastogodzinny maraton "w siatę"

...

Kilkunastogodzinny maraton "w siatę"

...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.69.110.*

08:40, 17/03/12

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu MojaOrunia.pl

REKLAMA

REKLAMA