Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 10/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

BOM-4 bez kasy...

 1 dodane: 12:46, 28/08/09

tagi:oszczędnościGZNKBOM-4

Od 1 września wszystkie kasy w Biurach Obsługi Mieszkańców zostaną zamknięte. Taka decyzja Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych to efekt szukania kolejnych oszczędności w budżecie tej instytucji.

BOM-4 bez kasy...
BOM-4 bez kasy...
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W siedmiu gdańskich BOM-ach, w tym także oruńskiej „czwórce” i Dziale Technicznym GZNK, znajdowało się w sumie 10 kas. W punktach tych wykonywano miesięcznie średnio 18 tysięcy wpłat bezpośrednich. Ludzie opłacali tam należności za czynsz mieszkaniowy, za lokale użytkowe, garaże i ogródki przydomowe. Bezpośrednie transakcje stanowiły aż 40 proc. wszystkich transferów finansowych, dokonywanych na rzecz GZNK. Mimo tak sporego odsetka klientów wybierających tę formę płatności, GZNK postanowiło kasy zamknąć. Rzecznik tej instytucji, Tadeusz Piotrowski tłumaczy tę decyzję następująco:
- Liczba bezpośrednich wpłat gotówkowych systematycznie spada, jeszcze kilka lat temu stanowiły one 70 proc. wszystkich wpłat. Spadek wpłat spowodowany jest wykupem kolejnych mieszkań oraz postępującą informatyzacją przelewów. Lokatorzy lokali użytkowych i mieszkalnych uważają przelewy internetowe za wygodniejsze i tańsze.
Nie jest tajemnicą, że tym, co przesądziło o odejściu kas do lamusa, był ich koszt eksploatacji. Według wyliczeń GZNK jest to 1 milion złotych rocznie. Suma ta obejmuje: płace dla kasjerek, ochronę fizyczną kas, koszty konwoju i opłaty obsługi bankowej.
Jak informują przedstawiciele GZNK, pieniądze uzyskane z tych oszczędności zostaną przeznaczone na remonty. „Lifting” czeka m.in. korytarze w blokach, którymi zarządza GZNK. Część środków zostanie też przeznaczona na remonty przystosowawcze mieszkań socjalnych.

Wszyscy, którzy nie posiadają osobistego konta internetowego, mogą wciąż dokonywać wpłat bezpośrednio w oddziałach banku obsługującego Gminę Miasta Gdańska.
Lista tych placówek wygląda następująco:
- Nowe Ogrody 8/12 (Budynek Urzędu Miasta Gdańska – Zespół Obsługi Mieszkańców nr 3),
- Partyzantów 74 (Zespół Obsługi Mieszkańców nr 1),
- Milskiego 1 (Zespół Obsługi Mieszkańców nr 2),
- Wały Jagiellońskie 14/16 (Oddział 267 i 447 Banku Millenium).

Galeria artykułu

BOM-4 bez kasy...

BOM-4 bez...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

22:14, 07/07/10

I NIESTETY TE BANKI POBIERAJA OPŁATY OD WPŁAT . MOZNA BYŁO ZOSTAWIĆ CHOCIAZ Z DWIE TRZY KASY -2 W ŚRÓDMIEŚCIU I 1 W GZNK NA PARTYZANTOW , A TAK ZNÓW WYLANO DZIECKO Z KAPIELĄ. OSOBY PRACUJACE W KASACH I TAK ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:39, 04/09/09

I jak zwykle Orunia traktowana jest po macoszemu.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA