Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Trakt w remoncie, ale...

 1 dodane: 17:54, 05/04/12

tagi:

Od kilku dni trwa już remont Traktu św. Wojciecha na odcinku od Pruszcza do skrzyżowania z Obwodnicą Południową. Czy robotnicy nie powinni jednak pracować na innym, bardziej zniszczonym fragmencie drogi?

Czy inne fragmenty Traktu Św. Wojciecha również doczekają się remontu?
Czy inne fragmenty Traktu Św. Wojciecha również doczekają się remontu?
Fot. Jacek Gulczewski

Fotografia 1 z 1

Miało być 7 milionów, będzie taniej o ponad 3 miliony złotych -  na 2,5 kilometrowym odcinku Traktu św. Wojciecha od Pruszcza w kierunku centrum wymieniane będą zużyte elementy drogi. Drogowcy nie będą zrywać więc całej nawierzchni. Usuwana i kładziona na nowo będzie warstwa ścieralna jezdni. Prace zaczęły się w ten poniedziałek. Potrwają do końca maja.

Podczas marcowej sesji Rady Miasta Gdańska padały głosy, że inwestycja ta dotyczy przede wszystkim Oruni. I że właśnie mieszkańcy tej dzielnicy skorzystają na niej w pierwszej kolejności. Ale czy na pewno?

- To bzdura. Oruniakom bardziej przydałby się remont innego odcinka Traktu. Od Lipiec w kierunku Gościnnej. Albo ewentualnie od Dworcowej w kierunku Zaroślaka. To są najbardziej zniszczone fragmenty drogi i tutaj najczęściej jeżdżą mieszkańcy dzielnicy – mówi pan Mirosław z Traktu św. Wojciecha.

Również członkowie lokalnej Rady Osiedla mają mieszane odczucia w stosunku do prowadzonego właśnie remontu.
- Cały Trakt św. Wojciecha wygląda katastrofalnie. Za te pieniądze można było zrealizować projekt, który przedstawili nam niedawno pracownicy działu Inżynierii Ruchu. Mowa o uspokojeniu ruchu na części Traktu, od Zaroślaka do Sandomierskiej. Byłoby bezpieczniej dla pieszych – uważa Mateusz Korsztun, zastępca przewodniczącego Zarządu Rady Osiedla „Orunia-Św.Wojciech-Lipce”.

Przedstawiciele miasta tłumaczą, że o remoncie Traktu Św. Wojciecha mówiło się już od dawna. I w pierwszej kolejności robotnicy mieli pojawić się właśnie w okolicy Pruszcza i Św. Wojciecha.
- Faktycznie lepiej by się stało, gdyby remont Traktu w pierwszej kolejności zaczął się na odcinku od Zaroślaka i szedł w kierunku Pruszcza. Ale nie ma co się martwić. W moim odczuciu, kiedy jakaś ulica zaczyna być naprawiana, to w następnych latach remontuje się jej kolejne odcinki. I tak samo powinno być z Traktem Św. Wojciecha – przekonuje Lech Kaźmierczyk, radny Platformy Obywatelskiej.

Na ten moment ze strony urzędników nie ma żadnych oficjalnych deklaracji na ten właśnie temat.

Na jeszcze jeden aspekt całej sprawy wskazuje Korsztun. Tak jak pisaliśmy wyżej, miasto początkowo zarezerwowało na remont Traktu 7 milionów złotych. Wykonawca, firma Strabag zrealizuję tę inwestycję za 4 miliony złotych.
- Pytałem się radnych miasta, czy dałoby się wykorzystać nadwyżkę, którą udało się oszczędzić na tym remoncie. Dostałem odpowiedź, że są to wirtualne pieniądze, czyli nic innego jak podwyższenie długu miasta. Szkoda, bo w kolejce do remontu czeka reszta Traktu, a także Żuławska, Równa, Raduńska... – wymienia radny osiedla.

Ze względu na natężenie ruchu na Trakcie Św.Wojciecha, prace prowadzone będą nocą oraz w weekendy. Od poniedziałku Trakt Świętego Wojciecha został zwężony do jednego pasa ruchu. Na remontowanym fragmencie wprowadzone zostało też ograniczenie prędkości.

Galeria artykułu

Czy inne fragmenty Traktu Św. Wojciecha również doczekają się remontu?

Czy inne...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (11)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

193.200.150.*

14:31, 07/04/12

@62.61.53.* Powiem tak: nie wszystko co jest na zachód od Odry i Nysy Łużyckiej jest najlepszym rozwiązaniem. Wymienię tylko: krzywiznę banan, kwoty mleczne, dopłaty do hektara, raki jako ryby; absurdów jest ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

10:51, 07/04/12

Kolego niżej urbanistyka zmieniła się o 180 stopni w ciągu ostatnich lat. U nas tego nie widać ale na zachodzie Europy w pełnej krasie. Żeby uspokoić ruch trzeba mieć najpierw dobry i sprawny system komunikacji ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.200.150.*

10:48, 07/04/12

Uspokojenie odcinka Sandomierska>>>Zaroślak, odcinek który co dzień stoi w korku; ciekawa koncepcja. Proponuje postawić znak nakazujący kierowcom wyłączenie silników i pchanie samochodów, wtedy będzie wolniej i ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.88.*

00:57, 07/04/12

Dziś zgłosiłem telefonicznie kilka dziur na Żuławskiej do Dyżurnego Miasta. Czy ktoś jeszcze coś zgłaszał do Dyżurnego?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

16:32, 06/04/12

Sąd w "Sztrasburgu" odrzuca 99% wniosków ;) takie są dane.

zgloś naruszenie
awatar

r_maki

94.231.57.*

05:51, 06/04/12

Czyżby nikt nie jeździł przez Orunię, samo wydostanie się z uliczek naszej dzielnicy to wyczyn. Już niedługo wystawię rachuneczek naszemu miastu i wyremontuję auto. Dokumentacja naszych przekopów ulicznych do ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.221.*

23:53, 05/04/12

oczywiście o RADNYCH MIASTA

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.88.*

23:20, 05/04/12

Gościu 22:25 o jakich Radnych piszesz Radnych Miasta czy Radnych Osiedla ... to duża różnica ...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.221.*

22:25, 05/04/12

te ulice czekają i może w następnym dziesięcioleciu się doczekają.Mam takie odczucie że nasi radni są w dalszym ciągu bezradni i nie dbają o dzielnice.

zgloś naruszenie
awatar

gosc19.52

89.69.102.*

21:20, 05/04/12

0125gd - nie wiem czy doczytałeś do końca, więc zacytuję "Szkoda, bo w kolejce do remontu czeka reszta Traktu, a także Żuławska, Równa, Raduńska... – wymienia radny osiedla." - Pozdrawiam, MK

zgloś naruszenie
awatar

0125gd

83.25.82.*

21:13, 05/04/12

bez urazy, to nic osobistego, ale mam wrażenie że pan Mateusz nie ma prawa jazdy i nigdy nie miał tej wątpliwej przyjemności prowadzenia slalomem między dziurami na Trakcie, lub płaceniu za naprawę zawieszenia, ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA