Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 02/07/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

COOLBrics na Oruni

 1 dodane: 07:53, 19/04/12

tagi:

Od czwartku na gdańskiej Oruni gości młodzież z Kaliningradu i Hamburga. Wizyta jest częścią realizacji projektu COOLBriks, ale także początkiem współpracy i partnerstwa szkół.

COOLBrics na Oruni
COOLBrics na Oruni
Fot. zsis.gda.pl

Fotografia 1 z 1

Już od czwartku 12.04 w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska goszczą nauczyciele i uczniowie ze szkoły z Hamburga i Kaliningradu. Wizyta jest częścią realizacji projektu COOLBricks – Climate Change, Cultural Heritage & Energy Efficient Monuments. W ciągu kilku dni, w ramach projektu, a także wzajemnej współpracy, uczniowie wezmą udział w warsztatach dotyczących ochrony zabytków ceglanych, a także będą zastanawiać się jaki jest ich wpływ renowacji i jak efektywnie ocieplać budynki, przy zachowaniu ich wartości kulturowych i autentyczności . Uczniowie i nauczyciele przyjrzą się obiektom z Gdańska, Hamburga i Kaliningradu.

Na zakończenie wszyscy wezmą udział w Międzynarodowej Konferencji „Ochrona Zabytków - Efektywność Energetyczna”, która odbędzie się 16.04 w Gdańsku w Ratuszu. Organizacją konferencji zajmuje się partner projektu ze strony polskiej: Europejska Fundacja Ochrony Zabytków. W COOL Bricks biorą udział partnerzy z Finlandii, Szwecji, Danii, Niemiec, Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Badania i wymiana informacji, prowadzone w ramach COOLBricks, dotyczą kwestii technik izolacji budowli ceglanych, prawnych uwarunkowań, dotyczących renowacji zabytków w poszczególnych krajach, wpływu działań renowacyjnych na środowisko oraz efektywności energetycznej budynków.

Jednym z budynków, który poddany będzie badaniom, związanym z efektywnością energetyczną jest dawny ratusz oruński, w którym do niedawna mieściła się siedziba policji.

W ramach współpracy szkół młodzież weźmie udział w warsztatach ekologicznych oraz meteorologicznych, spotkaniach integracyjnych i zwiedzaniu Gdańska, mamy nadzieję, że będzie to początek owocnej współpracy.

Galeria artykułu

COOLBrics na Oruni

COOLBrics na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA