Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Remont Kanału: "Drobne" kradzieże

 1 dodane: 16:32, 25/04/12

tagi:HydrobudowakradzieżeKanał

Okazuje, że nie tylko przedstawiciele Hydrobudowy, lecz także policjanci ciężko pracują przy przebudowie Kanału Raduni. Agregaty spawalnicze, butle gazowe, reduktory tlenu – te i wiele innych przedmiotów znika bowiem z objętego remontem terenu.

Remont Kanału:
Remont Kanału: "Drobne" kradzieże
Fot. p.kalbarczyk

Fotografia 1 z 1

Co jeszcze znalazło się na liście rzeczy skradzionych? Jak informuje sierż. sztab. Emilia Karczewska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, w okresie od początku stycznia 2012 r. do połowy kwietnia 2012 r., policjanci z Oruni zostali powiadomieni o następujących przestępstwach: 

13 stycznia – kradzież z terenu budowy agregatu spawalniczego o wartości 800 zł. 17/18 stycznia – kradzież paliwa z koparki i spycharki , w ilości 220 litrów oleju napędowego o wartości 1.254 zł. 29 lutego – kradzież z włamaniem do budynku gospodarczego przy ul. Trakt św. Wojciecha – kradzież agregatu spawalniczego, piecyka gazowego, 2 sztuk butli gazowych, 2 kompletów węży, 2 reduktorów tlenu – wartość strat ok. 8 tys. zł.

Wszystkie przestępstwa dotyczą obszaru rewitalizacji Kanału Raduni.

Jeśli chodzi o dwa pierwsze, mimo umorzenia postępowań przez prokuraturę, pozostają one nadal w zainteresowaniu funkcjonariuszy. Natomiast dochodzenie w sprawie kradzieży z włamaniem jest w toku, nadzoruje je Prokuratura Gdańsk Śródmieście. – Trwają czynności procesowe i operacyjne zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy bądź sprawców tego przestępstwa – zapewnia Karczewska.

Poza wymienionymi przestępstwami doszło także do wykroczenia – 23 marca policjanci z komisariatu na Oruni zostali poinformowani o kradzieży… metalowego ogrodzenia kanału na wysokości ul. Brzegi 53.

Funkcjonariusze zareagowali natychmiast i zaskoczyli trzech pomysłowych sprawców, zatrzymując ich na gorącym uczynku. – Z uwagi na wartość strat, czyn tych mężczyzn został zakwalifikowany jako wykroczenie i przeciwko nim skierowano wnioski o ukaranie do sądu rejonowego – mówi Karczewska.

Na szczęście powyższe zdarzenia nie mają wpływu na przebieg remontu kanału (o zakresie prac i wszystkich związanych z tą inwestycją terminach pisaliśmy tutaj). – Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem – zapewnia Małgorzata Jaros – Kaczmarek, rzecznik Hydrobudowy. Jak Hydrobudowa odnosi się do problemu kradzieży? – Zdarzają się, drobne – informuje Jaros – Kaczmarek.

Galeria artykułu

Remont Kanału: "Drobne" kradzieże

Remont Kanału:...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

193.200.150.*

10:51, 26/04/12

A może redakcja zajmie się "DUŻYMI KRADZIEŻAMI" .......... 1) Gdzie trafiają demontowane barierki (będące własnością miasta)........... 2) Kto zgarnia pieniądze z ich sprzedaży ........ 3)Stalowa ścianka ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

r_maki

46.169.192.*

18:49, 25/04/12

Z dzielnicy na pewno to nikt nie był:-( Myślę że z Białej to ktoś:-D

zgloś naruszenie

REKLAMA