Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 02/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nie świeci w ciemności, ale...

 1 dodane: 12:09, 26/04/12

tagi:fotoreporteroruniakNowinypokazfotografieCzarnobyl

Jacek Gulczewski, oruniak, który rok temu odwiedził Czarnobyl zaprezentuje jutro (27.4) w Gościnnej Przystani zdjęcia ze swojej wycieczki. Nie zabraknie też komentarza autora. Wstęp wolny!

Nie świeci w ciemności, ale...
Nie świeci w ciemności, ale...
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Czarnobyl, „miasto widmo”, wyludnione od 1986 roku, kiedy to w reaktorze pobliskiej elektrowni jądrowej doszło do wybuchu. Niełatwo się tam dostać. Rok temu udało się to mieszkańcowi Oruni. Pan Jacek, fotoreporter z ulicy Nowiny wygrał ogólnopolski konkurs. Nagrodą była właśnie wycieczka do Czarnobyla.

Przez 24 godziny oruniak fotografował wyludnione miasto. - Najlepsze zdjęcie, z mojej wizyty w Czarnobylu, zrobiłem z dachu 16 piętrowego budynku. Mogłem spojrzeć na wyludnioną Prypeć, a na horyzoncie widziałem grobowiec uszkodzonego reaktora czarnobylskiej elektrowni jądrowej. Ten widok zrobił na mnie ogromne wrażenie – mówił nam autor.

Teraz poczuć „jak to jest” będą mogli też mieszkańcy Oruni. Pan Jacek przygotował około 220 zdjęć ze swojej ubiegłorocznej wycieczki, które jutro (27.4) wyświetli w Gościnnej Przystani. Pokaz fotografii będzie przeplatany komentarzem autora. Uczestnicy spotkania będą mogli zadawać swoje pytania.

Pokaz, noszący nazwę „Piołunu gorycz” był już prezentowany w gdańskiej Scenie Muzycznej, na wystawach Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, a także w Przywidzu. – Najdziwniejsze pytanie, które mi zadano, było następujące: czy nie świeci Pan w ciemności? – uśmiecha się pan Jacek

Jutrzejszy pokaz rozpocznie się o godzinie 18:30. Wstęp wolny.

Galeria artykułu

Nie świeci w ciemności, ale...

Nie świeci w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.69.114.*

20:38, 03/05/12

Panie Jacku, jeszcze raz podziękowania i gratulacje za świetny materiał i bardzo interesujący komentarz. No i diaporama z podkładem muzycznym z Terminatora niemal dosłownie \"wgniatała w krzesło\"! Pozdrawiam ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.208.*

21:20, 27/04/12

Dziękuję Ewa za ciepłe słowo.Mnie było miło, że mogłem podzielić się swoimi wrażeniami z wyprawy.

zgloś naruszenie
awatar

Yuka29

89.69.115.*

20:23, 27/04/12

Było naprawdę super! Dzięki Jackowi rozumiem już dokładnie, dlaczego musiałam żłopać okropny płyn Lugola. Widok okolic Czarnobyla i samej elektrowni dwadzieścia parę lat później - niesamowicie ciekawy. Opowieść, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

14:59, 26/04/12

Brawo Panie Jacku!

zgloś naruszenie

REKLAMA