Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 06/03/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Orunia zarasta

 2 dodane: 11:13, 01/09/09

tagi:GZNKoszczędnościzieleńkoszenie traw

Zamiast trzech koszeń trawy w roku, tylko dwa, i to na znacznie zmniejszonej niż dotychczas powierzchni – miasto oszczędza na utrzymaniu zieleni w całym Gdańsku.

Orunia zarasta
Orunia zarasta
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 2

- Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych nie otrzymał w roku 2009 dotacji z Urzędu Miasta Gdańska na działalność eksploatacyjną i na remonty – mówi Tadeusz Piotrowski, rzecznik GZNK. - W związku z powyższym, nasza instytucja utrzymuje się tylko z  wpływów z najmu i dzierżawy. To ograniczenie przychodów spowodowało, że w tym roku można było wykonać koszenie trawy dwa razy w roku i to na znacznie zmniejszonej powierzchni.
Owa „znacznie zmniejszona powierzchnia” na Oruni wynosi około 40 procent. To oznacza, że w wielu miejscach na dzielnicy długo jeszcze nie zobaczymy panów z kosiarkami. Przedstawiciele GZNK zapewniają, że pod tym względem sytuacja wygląda podobnie w całym Gdańsku.
- Nie tylko na Oruni występuje problem ze znalezieniem środków na utrzymanie zieleni. Nie jest tak, że ktoś oszczędza na Oruni, aby w jakieś innej dzielnicy można było kosić więcej i częściej – zapewnia Tadeusz Piotrowski.
Póki co, we wrześniu rusza kolejna, druga i ostatnia już w tym roku tura koszenia trawy. Jest już lista oruńskich ulic, na których zieleń zostanie doprowadzona do porządku.
- Na pewno będzie koszona trawa na zabudowanych terenach gminnych. Mówimy o ulicach: Dworcowa, Gościnna,  Trakt św. Wojciecha, Junacka, Małomiejska, Nowiny, Plac Oruński, Podmiejska, Raduńska, Smętna, Wschodnia, Zamiejska, Zawiejska, Związkowa, Żuławska – wylicza Michał Wdowiak, kierownik Biura Obsługi Mieszkań nr 4 na Oruni.


A co z innymi miejscami na Oruni?
- Będziemy starali się kosić trawę także w innych częściach dzielnicy. Jednak nie na wszystko po prostu starczy pieniędzy. Wielkie połacie niezagospodarowanego terenu będą musiały poczekać. Najważniejsze są dla nas obszary zabudowane – przyznają nieoficjalnie pracownicy GZNK.

Galeria artykułu

Orunia zarasta

Orunia zarasta ...

Orunia zarasta

Orunia zarasta ...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

live4ever

 

13:17, 10/09/09

koszeniem trawy mogła by się też zająć choćby "administracja" z ulicy Diamentowej.

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

 

13:20, 02/09/09

Przekażemy te pytania do rzecznika GZNK-a. Pozdrawiam

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:38, 02/09/09

Co oznacza pojęcie obszary zabudowane? Znam tereny zabudowane, gdzie w tym roku nie wykonano żadnego koszenia trawy. Poza tym, co to za polityka, by na niektórych obszarach kosić zieleń dwa razy do roku, a na ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA