Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 10/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruński Festiwal Nauki

 1 dodane: 19:26, 17/05/12

tagi:

Już po raz kolejny 25 maja w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska odbędzie się Wielki Piknik Naukowy. W tym roku wydarzenie to zostało wpisane do obchodów X Bałtyckiego Festiwalu Nauki, który odbywa się tradycyjnie pod koniec maja w Trójmieście i okolicach.

Plakat promujący wydarzenie
Plakat promujący wydarzenie
Fot. zsis.gda.pl

Fotografia 1 z 1

25 maja po raz kolejny w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gdańsku Oruni odbędzie się piknik naukowy.  W tym roku wydarzenie to zostało wpisane do X Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Serdecznie zapraszamy 25 maja 2012 roku w godzinach 10.00 - 15.00 do "Oruńskiej Politechniki"  ul. Smoleńska 5/7 w Gdańsku.
Nasza impreza pt.: "Nie taka chemia straszna jak ją malują" ma na celu rozwijanie zainteresowań naukami przyrodniczymi i technicznymi. Podczas imprezy odbędzie się piknik naukowy, a dziedziniec przed szkołą zamieni się w laboratorium.
Przewidziane są pokazy ciekawych reakcji chemicznych; "Sztuczki chemiczne" - Pienisty Potwór, Burza w probówce, Ognie Bengalskie, Lokomotywa, Paląca piana. Będzie można samodzielnie poeksperymentować, zrobić biopaliwo, zbadać zachowanie cieczy nie newtonowskiej, poznać "chemię od kuchni"; wodę gazowaną, samopompujacy się balonik, Żyjące Drożdże, Gazową Fontannę. Zaprezentujemy praktyczne rady, które pomogą rozwiązać problemy życia codziennego: jak pozbyć się kamienia z czajnika?, co zrobić aby ziemniaki nie czerniały, barszcz był czerwony, a mięso się nie psuło? Dowiemy się jak działają baterie słoneczne, zbadamy słuch, będziemy prognozować pogodę i przekonamy się, że "nie taka chemia straszna jak ja malują".
Postaramy się udowodnić wszystkim uczestnikom, że poprzez zabawę także można się uczyć. Chemia, fizyka czy matematyka nie musi być trudnym, nieprzystępnym przedmiotem szkolnym. Na naszym pikniku każdy będzie mógł poczuć się naukowcem. Wzbudzimy w Was odkrywców i pozwolimy na czerpanie przyjemności ze zdobywania wiedzy.
Serdecznie zapraszamy!
Udział jest bezpłatny! Imprezie patronuje: Polskie Towarzystwo Chemiczne. Oddział Gdańsk.

Galeria artykułu

Plakat promujący wydarzenie

Plakat...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA