Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 08/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Sąsiedzkie imprezy na Oruni i w Św. Wojciechu

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 17:20, 18/05/12

tagi:

Już w najbliższą sobotę 19 maja 2012 roku na terenie Osiedla Orunia-Św. Wojciech-Lipce odbędą się 3 imprezy organizowane lub współorganizowane przez lokalną Radę Osiedla. Wszystkie rozpoczną się o godzinie 10:00 sianiem słoneczników.

Sąsiedzkie imprezy na Oruni i w Św. Wojciechu
Sąsiedzkie imprezy na Oruni i w Św. Wojciechu
Fot. Rada Osiedla

Fotografia 1 z 1

Ulice Stroma, Gościnna i Raduńska. Choć położone są w różnych częściach jednostki pomocniczej będą „żyły” w tym samym czasie. Spotkania ze specjalistami, sąsiadami, wspólne sianie słoneczników i pchli targ. Te i wiele innych atrakcji oferuje Orunia-Św. Wojciech-Lipce 19 maja w godzinach 10-14.

Raduńska - wielkie sianie słoneczników

Na placu przy ul. Raduńskiej 15 Radni Osiedla wspólnie z mieszkańcami zasieją blisko pół tysiąca słoneczników. Wybór miejsca i kwiatów nie był przypadkowy. W roku ubiegłym słoneczniki były siane na placu przy ul. Gościnnej, który doczekał się nowych krzewów i drzew a niedługo zyska nowy chodnik, ławki i stół do szachów (finansowane z budżetu Rady).

Słoneczniki przy Raduńskiej są więc prologiem do skweru, który ma powstać w latach 2013-14 właśnie w tym miejscu. Okoliczni mieszkańcy na spotkaniu z ogrodnikiem/architektem będą mogli przekazać swoją koncepcję placu a Rada Osiedla w miarę własnych możliwości oraz zaangażowania mieszkańców będzie starała się projekt wcielić w życie.

Słoneczniki mają ożywić plac po wyburzonym budynku, poprawić jego estetykę oraz zintegrować i zaktywizować okolicznych mieszkańców.

Gościnna -  I Oruński Pchli Targ

Na wspomnianym wcześniej placu przy ul. Gościnnej ponownie odbędzie się sianie słoneczników. Będzie ono dużo mniejsze niż w zeszłym roku i tylko dodatkiem do imprezy głównej jaką będzie I Oruński Pchli Targ.

Okoliczna szkoła wypożyczy stoły i krzesła, miasto bezpłatnie użyczyła teren a wolontariuszki z Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej malować będą twarze. Pojawi się animator zabaw dla dzieci oraz odbędzie się konkurs na najlepsze stoisko.

Radni oprócz organizacji imprezy będą też jej uczestnikami. Dochód ze sprzedaży chleba ze smalcem i ogórkiem, książek Krzysztofa Kosika „Oruński Antykwariat” (autor będzie podpisywał książki), oraz ze stoiska rowerowego przeznaczony zostanie na Joannę Kozłowską - mieszkankę Oruni, która w zeszłym roku uległa wpadkowi i znajduje się w stanie wegetatywnym (więcej TUTAJ).

Regulamin dostępny na stronie Rady Osiedla: radaosiedlaorunia.pl

Stroma - Sąsiedzkie spotkanie ze specjalistami

Ulica Stroma jest jedną z głównych ulic w Św. Wojciechu. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 40 odbędzie się sąsiedzkie spotkanie organizowane przez tę instytucję. Współorganizatorami są mieszkańcy oraz Rada Osiedla.

Głównym puntem imprezy jest możliwość skorzystania z fachowych porad kardiologa, logopedy, prawnika, strażnika miejskiego czy radnego osiedla. Również „gazownia” (PGNiG) będzie miała swój punkt, w którym dzieci będą mogły poznać m.in gaz ziemny, ekologię oraz różne ciekawostki związane z energetyką.

Dodatkowo na dzieci czekają liczne gry i konkursy, malowanie twarzy oraz… artystyczne czesanie włosów i plecenie warkoczy przez specjalistkę w tej dziedzinie. Czas spędzony przy ul. Stromej umilą domowe ciasta upieczone przez mieszkańców i nauczycieli.

Podobnie jak przy ul. Gościnnej i Raduńskiej również w Św. Wojciechu odbędzie się sianie słoneczników. W tym wypadku kwiaty pojawią się na placu zabaw zbudowanym ze środków Rady Osiedla Orunia-Św. Wojciech-Lipce w roku ubiegłym.

Słonecznikosianie

Poza wspomnianymi wcześniej miejscami szkoły oraz przedszkola znajdujące się na terenie jednostki pomocniczej (12 placówek) otrzymają nasiona słoneczników, które posieją wspólnie z dziećmi i młodzieżą.

Dodatkowo mieszkańcy mogą odebrać nasiona by posiać je w swoim najbliższym otoczeniu - na podwórku, działce czy balkonie. Dzięki pomocy Wydziału Środowiska UM w Gdańsku na terenie Osiedla Orunia-Św. Wojciech-Lipce wyrośnie ok 2500-3000 słoneczników.

Galeria artykułu

Sąsiedzkie imprezy na Oruni i w Św. Wojciechu

Sąsiedzkie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.69.102.*

14:21, 19/05/12

Bardzo udana impreza-oby jak najwięcej takich imprez integrujących lokalną społeczność.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA