Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 15/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Strażacy proszą o....SMS-y

 2 dodane: 11:41, 30/05/12

tagi:straż pożarnakonkursSMSJRG nr 3

Oruńska jednostka straży pożarnej ma szansę zainkasować 50 tysięcy złotych. „Na sprzęt, który głównie będzie służył mieszkańcom dzielnicy” – przekonują strażacy. Aby tak się stało, Oruniacy muszą chwycić za… swoje komórki.

Strażacy proszą o....SMS-y
Strażacy proszą o....SMS-y
Fot. p.kluz

Fotografia 1 z 2

Każda z 30. pomorskich jednostek ratowniczo-gaśniczych wystawiła własnego strażaka. Do 13 czerwca za pomocą SMS-ów (w konkurs zaangażowała się Polska The Times) można głosować na swojego kandydata. Ci strażacy, którzy zbiorą najwięcej punktów, otrzymają ufundowane przez Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nagrody. Zwycięska jednostka dostanie „nagrodę główną” – 50 tysięcy złotych.

- Gdybyśmy wygrali te pieniądze, moglibyśmy dokupić niezbędne wyposażenie dla naszej Jednostki. Kamerę termowizyjną, pompy zanurzeniowe, piłę do cięcia betonu i stali, pilarki do drewna, zestawy ratownictwa medycznego – mówi nam st. kpt. Karol Bryś, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3, która swą siedzibę ma na Oruni.

- Z naszej Jednostki do konkursu zgłoszony został st. ogn. Jarosław Baran. Od początku służby, to jest od 2000 roku związany jest on z Orunią – wyjaśnia kapitan Jacek Noga, dowódca JRG nr 3.

Jarosław Baran ma 34 lata. Jest żonaty, ma syna, 7-letniego Kacpra. Z możliwościa reprezentowania swojej jednostki się cieszy. Ale jak mówi, cieszyłby się bardziej, gdyby wspólnie z kolegami zdobyli te 50 tysięcy złotych. – Potrzebujemy środków na wymianę sprzętu – komentuje.

Brał udział w wielu akcjach. Jedna z groźniejszych sytuacji przydarzyła mu się podczas niedawnego pożaru na Trakcie św. Wojciecha. – Palił się warsztat. Jedna z gazowych butli eksplodowała kilka metrów ode mnie. Na szczęście nic mi się nie stało – wspomina Jarosław Baran.

Póki co, oruński kandydat plasuje się na dalekiej pozycji. Do lidera brakuje mu blisko 1000 głosów. Strażacy z oruńskiej jednostki są jednak dobrej myśli. Przygotowali ulotkę, która będzie rozdawana uczestnikom Festynu Oruńskiego. Liczą na wsparcie mieszkańców dzielnicy.

- Ten sprzęt będzie służył przede wszystkim mieszkańcom Oruni. Dlatego mając na uwadze również korzyść ogółu proszę o przyłączenie się do głosowania na lokalnego strażaka – zachęca Noga.

Aby pomóc oruńskiemu kandydatowi należy pod numer 72355 wysłać SMS o treści: strzaw.2

Koszt jednego SMS wynosi 2,46 zł z VAT.

Aktualne wyniki głosowania można znaleźć tutaj

Galeria artykułu

Strażacy proszą o....SMS-y

Strażacy proszą...

Strażacy proszą o....SMS-y

Strażacy proszą...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.69.88.*

23:41, 30/05/12

Zebrano już 100 głosów :) ale inni mają już ponad 900 głosów :(

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.200.150.*

17:14, 30/05/12

Drodzy Oruniacy zamiast wysyłać durnego sms za 2,46zł lepiej zrobicie dając 2zł bezpośrednio straży pożarnej. 1) Na początku skarbowy zabierze 0,46 zł podatku VAT 2) Operator sieci zgarnie swoją prowizje 52% i ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA