Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Ach te legendarne kobiety

 1 dodane: 16:26, 11/06/12

tagi:

Leniwa Magda, dzielna Cecylia i zakonnica Orana – Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na spacer śladami legend Oruni. Ta bezpłatna oferta skierowana jest głównie dla uczniów szkół. Chociaż nie tylko.

 Ach te legendarne kobiety
Ach te legendarne kobiety
Fot. źródło: Internet

Fotografia 1 z 1

Jak mówią organizatorzy, podczas prowadzonej przez przewodnika wycieczki, będzie można usłyszeć opowieści o kobietach, które odcisnęły swoje piętno na Oruni. Przynajmniej w legendach.

Poznamy historię Orany, która sprzeciwiła się swym pięciu braciom i uciekła z domu, gdy okazało się, że postępują oni wbrew prawu. Usłyszymy o dzielnej Cecylii, która z miłości zaryzykowała własne życie. Dowiemy się też, jak potoczyły się losy leniwej Magdy, która zawsze unikała pracy.

Spacer zaplanowano na 21 czerwca. Organizatorzy, spodziewając się dużego zainteresowania, ustalili aż trzy terminy wycieczki: o godzinie 10, 11:30 i 13. Miejsce zbiórki to: Przedszkole „Pod Bukami” (Nowiny 2).

Przedstawiciele Instytutu Kultury Miejskiej proszą wszystkich, którzy chcą wziąć udział w spacerze o nadsyłanie do 12 czerwca zgłoszeń na adres e-mail: punkt@ikm.gda.pl. W mailu należy podać nazwę szkoły/placówki kulturalnej/grupy nieformalnej, ilości osób i ich nazwisk. Potwierdzenia zwrotne zostaną przesłane drogą e-mailową do 14 czerwca.

Galeria artykułu

 Ach te legendarne kobiety

Ach te...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

193.200.150.*

10:14, 12/06/12

Orana familię własną w pogardzie mając, zawiodła ich ufność ku swej personie, winna stać się patronką wszystkich konfitur po Oruni chodzących, a jest ich mrowie. Dzielna acz nie bystra Cecylia, której brakło ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA