Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nacisk za duży, zjazdu nie ma

 7 dodane: 20:28, 04/07/12

tagi:obwodnica

Zamiast połowy lipca, październik. Węzeł Lipce, połączenie Obwodnicy Południowej z Traktem św. Wojciecha wciąż nie funkcjonuje.

Nacisk za duży, zjazdu nie ma
Nacisk za duży, zjazdu nie ma
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 7

- Łącznice na tym węźle wymagają poprawy. Stąd takie opóźnienie – mówi nam Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Czyja to wina? Błąd popełniło Biuro Projektów. Zmiany zostały już naniesione – dodaje.

Jak nieoficjalnie wypowiadają się budowlańcy, łożyska (łączą filar z płytą mostu) zostały źle zaprojektowane. – Nie wytrzymały obciążenia. Są zbyt wiotkie, nacisk płyty betonowej już je nieźle poharatał. Gdyby puścić tędy samochody, byłoby jeszcze gorzej. Ale nie dramatyzujmy. Łożyska zostaną inaczej zaprojektowane, później się je zamontuje i wszystko będzie jak trzeba.

Póki co więc, kierowcy mogą zapomnieć o sprawnym Węźle Lipce. Obwodnica Południowa jest już wprawdzie przejezdna, ale pod jej estakadą wszystko wciąż przypomina gigantyczny plac budowy. Jak informuje Michalski, Węzeł Lipce może zostać otwarty najwcześniej w październiku.

Zresztą nie tylko w tym miejscu. Na dniach ma zostać oddany do ruchu Węzeł Koszwały. Wykańczany jest również Węzeł Olszynka. Kierowcy będą mogli nim przejechać dopiero za kilka miesięcy. – Węzeł ten będzie stanowił łącznik z budowaną właśnie Trasą Sucharskiego, która oddana zostanie w grudniu tego roku. Obie inwestycje zakończą się więc w tym samym czasie – wyjaśnia Michalski.

Prace trwają też na wiadukcie za Węzłem Przejazdowo, który to będzie „drogą awaryjną” dla Rafinerii. Wiele dzieje się też  wzdłuż Obwodnicy Południowej. Umacniane są skarpy, wykańczane rowy.

W najbliższym tygodniu powinniśmy poznać odpowiedź na jeszcze jedno pytanie. Chodzi o przyczynę ugięć nasypu i jezdni na jednym z odcinków Obwodnicy (pomiędzy Węzłem Olszynka, a Mostem nad Motławą). – Badanie tego fragmentu Obwodnicy miało miejsce w zeszły piątek. Zebrane wtedy dane są teraz analizowane – wyjaśnia rzecznik GDDKiA.

Według planistów, otwarcie Obwodnicy Południowej miało spowodować, że do centrum Gdańska wjeżdżałoby dziennie 1/3 mniej samochodów niż dotychczas. Jak wygląda to w praktyce? – Nie mamy jeszcze dokładnych danych w tej kwestii. Ale wiemy, że na Obwodnicy Południowej przejeżdża dziennie 12 tysięcy aut – komentuje Michalski.

Film promujący inwestycję:

Nacisk za duży, zjazdu nie ma

Nacisk za duży,...

Nacisk za duży, zjazdu nie ma

Nacisk za duży,...

Nacisk za duży, zjazdu nie ma

Nacisk za duży,...

Nacisk za duży, zjazdu nie ma

Nacisk za duży,...

Nacisk za duży, zjazdu nie ma

Nacisk za duży,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.70.*

08:35, 05/07/12

Euro sie skończyl to teraz prace pójdą na drugi plan. Ciekawe czy do końca roku bedzie oddane?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

46.77.3.*

21:45, 04/07/12

Termin październik jest oficjalną informacją czy tylko chwytem merketingowym w tytule? Bardzo czekam na ten węzeł...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA