Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 01/06/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Odpowiedź z Urzędu Miasta: Mostu nie będzie...

 5 dodane: 13:18, 08/09/09

tagi:ul. StarogardzkamostTrakt Św. Wojciecha

Ten bardzo uczęszczany most jest od czterech lat tylko doraźnie remontowany. Kiedy powstanie na jego miejscu most z prawdziwego zdarzenia? Odpowiedź z Urzędu Miasta nie pozostawia złudzeń...

Odpowiedź z Urzędu Miasta: Mostu nie będzie...
Odpowiedź z Urzędu Miasta: Mostu nie będzie...
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 5

Most i skrzyżowanie między Traktem Św. Wojciecha i ul. Starogardzką na pewno nie są ani wygodne, ani bezpieczne w użytkowaniu – wie to większość trójmiejskich kierowców. Tę wylotową z Gdańska drogę przejeżdżają setki samochodów dziennie. Wyjątkowo uciążliwe jest ograniczenie świetlne i tzw. ruch wahadłowy, który wprowadzono, żeby uregulować jazdę samochodów na wąskim wiadukcie.

- Most nad kanałem Raduni ma charakter tymczasowy i jest mostem wojskowym o wyporności 30 ton – informuje pracownik Działu Utrzymania Obiektów Inzynieryjskich Zarządu Dróg i Zieleni, administratora wiaduktu. - Podobne konstrukcje służą w wojsku do przepraw ciężkiego sprzętu. Powstał w kwietniu 2005 roku i zastąpił wcześniejszy, który nie nadawał się do dalszego użytkowania. W budżecie miejskim nie było wtedy środków na nowy most, ani tym bardziej na przebudowę skrzyżowania.

Do dzisiaj niewiele zmieniło się pod tym względem. Ani budowa mostu, ani budowa skrzyżowania nie figurują w uchwalonym na lata 2008-2012 Wieloletnim Planie Inwestycyjnym. Mimo wszystko jest szansa na zmianę tego stanu rzeczy. W zależności od zmieniającej się sytuacji WPI ulega korektom.

- W tym roku, podobnie jak w zeszłym, wnioskowaliśmy o wpisanie tej inwestycji do WPI – tłumaczy nam pracownik Działu Planowania Zarządu Dróg i Zieleni. - Już w 2008 roku, zleciliśmy stworzenie koncepcyjnego projektu przebudowy mostu i skrzyżowania. Projekt taki powstał i zakłada kilka wariantów przebudowy. W zeszłym roku Wydział Programów Rozwojowych Urzędu Miasta nie wpisał, co prawda, planu przebudowy do WPI, ale ciągle nie mamy odpowiedzi, co z tym rokiem.

Odpowiedź UM nadeszła po publikacji tego materiału. Poniżej publikujemy jej treść.

Odpowiedź Wydziału Programów Rozwojowych Urzędu Miasta Gdańsk

"Ranking zadań do WPI przygotowuje Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku. W zakresie obiektów inżynierskich podstawowym kryterium "ważności" jest zapewnienie bezpieczeństwa. Ważną rolę odgrywają także możliwości finansowe. Aktualnie w realizacji jest most w ul. Stromej. Kolejnymi ważnymi obiektami planowanymi do realizacji w najbliższych latach są wiadukt Uczniowska, wiadukt Kliniczna, wiadukt Biskupia Górka i most w Sobieszewie. Koszt przebudowy każdego z tych obiektów sięga kilkudziesięciu milionów złotych (łącznie może sięgnąć lub przekroczyć nawet 200 mln zł)."

(...)

"Skala przedsięwzięcia i szacowane koszty w odniesieniu do możliwości finansowych miasta do 2015, wg opracowanej koncepcji budowy mostu w ul. Starogardzkiej z przebudową układu drogowego, nie daje szansy na wpisanie zadania do WPI w tym roku."

(...)

"Oceniając realnie, małe są szanse wpisania w najbliższych 5 latach jakiegokolwiek nowego zadania inwestycyjnego do WPI."

Podkreślenie od Redakcji.

Komentarz Redakcji:

Urzędnicy nie pozostawiają nam złudzeń. Most najwcześniej za pięć lat. W takim razie pozostaje nam czekać na Obwodnicę Południową. Wszystko wskazuje na to, że powstanie wcześniej niż most na ul. Starogardzkiej.

Galeria artykułu

Odpowiedź z Urzędu Miasta: Mostu nie będzie...

Odpowiedź z...

Odpowiedź z Urzędu Miasta: Mostu nie będzie...

Odpowiedź z...

Odpowiedź z Urzędu Miasta: Mostu nie będzie...

Odpowiedź z...

Odpowiedź z Urzędu Miasta: Mostu nie będzie...

Odpowiedź z...

Odpowiedź z Urzędu Miasta: Mostu nie będzie...

Odpowiedź z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

15:37, 10/09/09

Ciekawe czy wreszcie rozpocznie się remont ul. Raduńskiej. Na spotkaniu z mieszkańcami Oruni prezydent Adamowicz mówił,że remont w/w ulicy rozpocznie się w tym roku. Ale do dzisiaj nie rozpoczeto żadnych prac, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:50, 09/09/09

Mostu nie będzie a może chociaż mały plac zabaw w parku. Wiele mam z małymi dziećmi przychodzi do parku, a dzieci chętnie pobawiły by się a "małpi gaj" jest zdewastowany i prawdę powiedziawszy to i za duży dla ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:16, 08/09/09

...bo na Oruni wiele budynków i dróg wygląda jak w czasie działań wojennych, więc dlaczego nie tymczasowy wojskowy most? :)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA