Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zrozumieć Sierpień: Oruński "Sierpień" zbliża się do finału

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 18:58, 17/09/12

tagi:

Już w najbliższą sobotę (22 września) o godzinie 18 w Gościnnej Przystani wystartuje impreza z okazji finału projektu "Zrozumieć Sierpień na Oruni". Wcześniej, w ramach tej samej akcji młodzi oruniacy na jednym z budynków przy Żuławskiej stworzą "wolnościowy" mural.

Zrozumieć Sierpień: Oruński
Zrozumieć Sierpień: Oruński "Sierpień" zbliża się
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Uważam, że projekt okazał się sukcesem. Bardzo się cieszę, że robili go ludzie właśnie z Oruni. O takie zaangażowanie nam chodziło. Mogę powiedzieć po prostu: wyszło nam - mówi Ewa Sasimowska, koordynatorka projektu "Zrozumieć Sierpień na Oruni", a także reprezentant Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej.

O całym projekcie pisaliśmy tutaj.

Jeden z istotniejszych punktów "solidarnościowego programu" wciąż jednak przed nami. Mowa o akcji, której rezultatem będzie mural na budynku dawnej kotłowni przy ulicy Żuławskiej. Przy asyście artystki, która w przeszłości tworzyła już murale w miejskiej przestrzeni, wykonają go młodzi oruniacy. Już jutro (18.9) rozpoczną się warsztaty dla "grafficiarzy". Młodzież ruszy na miejsce w czwartek. Do soboty dzieło powinno być gotowe.
- Na ten moment mogę powiedzieć, że będzie to mural, który ma nawiązywać do symboliki wolności i solidarności. Ale wszystko zostanie pokazane przez pryzmat osobistych historii młodych oruniaków - opowiada Sasimowska.
Wszystko odbędzie się oczywiście za zgodą właściciela kotłowni przy ulicy Żuławskiej.

22 września w sobotę o godzinie 18 w Gościnnej Przystani nastąpi podsumowanie całego projektu. Będzie można zobaczyć tutaj tematyczną wystawę członków Oruńskich Warsztatów Fotograficznych. A także oruńską diaporamę, nawiązującą do takich wydarzeń jak Grudzień 70, Sierpień 80, Grudzień 81 i czerwiec 89. 

Oprócz tego w finale projektu młodzi oruniacy zaprezentują swoje drzewa genealogiczne, które w ramach projektowych warsztatów udało im się stworzyć. Odbędą się warsztaty decoupage (nastoletni oruniacy, którzy nauczyli się tej sztuki na niedawnych warsztatach, będą teraz służyli swą wiedzą innym mieszkańcom dzielnicy). W sobotę przy Gościnnej 14 swoją odsłonę będzie miało także... kino plenerowe.

 

Niniejszy artykuł powstał w ramach projektu "Zrozumieć Sierpień na Oruni", który jest współfinansowany przez Europejskie Centrum Solidarności.

Galeria artykułu

Zrozumieć Sierpień: Oruński "Sierpień" zbliża się do finału

Zrozumieć...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA