Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 10/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Św. Wojciech rusza ze swoją imprezą

 1 dodane: 12:06, 20/09/12

tagi:Św. Wojciechfestyn

Już w najbliższą sobotę (22 września) o godzinie 11.00 w Św. Wojciechu wystartuje siódma edycja festynu integracyjnego „Wszyscy razem”. To wyjątkowa impreza – mówią jej organizatorzy.

Św. Wojciech rusza ze swoją imprezą
Św. Wojciech rusza ze swoją imprezą
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Festyn w dużej mierze przygotowywany jest przez osoby niepełnosprawne ze wsparciem terapeutów – mówi Anna Urban, kierownik Diału opiekuńczo-wychowawczego Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Starogardzkiej, jednego z organizatora sobotniej imprezy.

Centralnym miejscem festynu będzie Wzgórze Św. Wojciecha w Gdańsku.

Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje m.in. występy zespołów muzycznych, pokazy tańca, pokaz udzielania pierwszej pomocy, rozgrywki piłki nożnej, konkursy sportowe, paintball, konkurs plastyczny, loteria fantowa. Ponadto zaprezentowane zostanie rękodzieło i prace plastyczne wykonane przez mieszkańców DPS.
- W trakcie trwania imprezy można będzie posilić się kiełbaską z grilla, chlebem ze smalcem i ogórkiem czy też skosztować domowych wypieków ciast. Dzięki takiej formie spędzania czasu wolnego nasi niepełnosprawni intelektualnie podopieczni mogą doświadczać nowych wrażeń, poznawać nowych ludzi i znajdować się w nowych sytuacjach, które wspomagają ich rozwój – przekonuje pani Anna.

Spotkania na Wzgórzu Świętego Wojciecha odbywały się cykliczne przez 6 lat z dużym zaangażowaniem parafii Św. Wojciecha.

Galeria artykułu

Św. Wojciech rusza ze swoją imprezą

Św. Wojciech...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

213.192.66.*

14:33, 21/09/12

o.k. byłam na festynie przez 3 lata po kolei - super zabawa. Taka mniejsza i skromna niż ta do której przywykliśmy w Parku

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.85.*

14:51, 20/09/12

mega!!!!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA