Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wywózka elektrośmieci za darmo

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 0 dodane: 20:50, 28/09/12

tagi:wywózkaśmieci

Jeżeli masz zepsuty sprzęt elektroniczny, bądź stare chemikalia które nadają się już tylko na śmietnik, a nie wiesz kiedy i gdzie możesz je wyrzucić, to jest to informacja dla Ciebie. Jutro (29.9) gdański Zakład Utylizacji organizuje zbiórkę tego typu odpadów aż w 8 punktach na Oruni...

- Od kilku miesięcy czekam na taką wywózkę, bo nie chcę wyrzucać elektrośmieci do zwykłego kosza lub jechać przez pół miasta, aby zawieźć je w odpowiednie miejsce. Do utylizacji czeka stary telewizor i zepsuta kuchenka mikrofalowa. Są to przedmioty, które nie nadają się do naprawy a potrafią być szkodliwe dla środowiska - mówi nam pan Dawid z ulicy Rubinowej, który poinformował nas o całej akcji.

Sobotnią wywózkę odpadów elektronicznych (jest ona bezpłatna) zorganizował gdański Zakład Utylizacyjny. Wcześniej akcja miała miejsce w innych dzielnicach Gdańska. Teraz przyszedł czas na Orunię. W następnych tygodniach samochody firmy ruszą w kolejne części miasta.

"W ściśle określonych lokalizacjach wskazanych przez administratorów na terenie Gdańska odbierane będą od mieszkańców m.in. zużyty sprzęt elektro, RTV, AGD, komputery, drukarki, urządzenia elektryczne i elektroniczne np.: żelazka, suszarki, telewizory, telefony, radioodbiorniki, kalkulatory, pralki, lodówki, baterie i akumulatory ołowiowe; przeterminowane leki, lampy fluorescencyjne, termometry i inne odpady zawierające rtęć, resztki farb i rozpuszczalników w opakowaniach, kwasy, zużyte oleje silnikowe, przekładniowe oraz hydrauliczne w opakowaniach, filtry olejowe, farby, lakiery, chemikalia i opakowania po tych substancjach." - czytamy w komunikacie gdańskiego Zakładu Utylizacyjnego.

Na Oruni jutro będzie aż osiem punktów zbiórki śmieci. Samochód gdańskiego ZU będzie podjeżdzał kolejno do każdego z nich. Czas postoju w jednym punkcie nie powinien przekroczyć 15 minut.
I tak, zbiórka rozpocznie się na ulicy Piaskowej (przy hydroforni) o godzinie 11:55. Kolejne punkty: Diamentowa 7 (przy budynku administracji) - 12:15, Równa 14 (parking przy ulicy) - 12:40, Związkowa 8 (plac przy pawilonach) - 13:00, Boczna 11 (plac naprzeciwko budynku) - 13:20, Żuławska 52A (plac przy Ukośnej) - 13:40, Nowiny 26 (plac obok MiniMarketu) - 14:10, Po Schodkach 17A (plac obok budynku) - 14:40.
+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA