Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Podłożył" bombę, bo jego dziewczyna...

 1 dodane: 17:19, 01/10/12

tagi:

Policjanci ustalili i ujęli 22-letniego mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu w jednym z oruńskich supermarketów. W rozmowie z funkcjonariuszami sprawca przyznał, że zawiadomił o podłożeniu w sklepie bomby, bo chciał... zostać zatrzymany.

"Podłożył" bombę, bo jego dziewczyna...
Fot. redakcja

Fotografia 1 z 1

W ten sposób chciał zrobić na złość swojej dziewczynie, z którą się pokłócił. Wczoraj 22-latka przesłuchał prokurator i zastosował wobec niego dozór policyjny.

Z dzisiejszego (1.10) komunikatu policyjnego:

"Do zdarzenia doszło 6 września br. około 12.40. Na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że w jednym z supermarketów na Oruni Dolnej podłożona jest bomba. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci oraz inne służby ratunkowe i techniczne. Policyjni pirotechnicy szczegółowo sprawdzili wszystkie pomieszczenia budynku, nie znajdując niebezpiecznego ładunku. Kryminalni z komendy miejskiej bardzo szybko ustalili tożsamość sprawcy fałszywego alarmu, którym okazał się być 22-latek bez stałego miejsca zamieszkania. 

Funkcjonariusze rozpoczęli jego poszukiwania. W sobotę w południe na ul. Podmiejskiej mężczyzna został zatrzymany przez policjantów referatu interwencyjnego. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna tłumaczył, że spowodował fałszywy alarm, bo chciał żeby zatrzymali go policjanci. W ten sposób chciał zrobić na złość swojej dziewczynie, z którą się pokłócił.

Mężczyzna usłyszał zarzut wywołania fałszywego alarmu. Prokurator zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Za popełniony czyn 22-latkowi grozi 8 lat więzienia, może również zostać obciążony kosztami akcji ratunkowej."

 

Galeria artykułu

"Podłożył" bombę, bo jego dziewczyna...

...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

80.48.240.*

08:25, 02/10/12

Dobre,w jednym z supermarketów:)) A ile ich mamy?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.200.150.*

06:07, 02/10/12

Od 22 lat telefony o podłożonych bombach i żadnej bomby. Akcje ewakuacyjne są kosztowną bzdurą i w przypadku szpitali same rodzą zagrożenie dla życia ludzi.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

46.112.135.*

19:43, 01/10/12

Toż to komunikat policyjny jest przecież

zgloś naruszenie
awatar

gosc

164.127.196.*

19:36, 01/10/12

.... Nie ma Oruni Dolnej... Jest Orunia i Orunia Górna... ale skoro nawet MOJAORUNIA.PL uzywa Orunia Dolna to nie fajnie nie fajnie...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA