Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 07/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Artykuł użytkownika: Jak dojechać na gdańskie nekropolie

 1 dodane: 21:25, 30/10/12

tagi:cmentarzedojazd

W najbliższy czwartek Wszystkich Świętych - dzień, w który masowo odwiedzamy groby bliskich. Jak dojechać na cmentarz? Jakimi zmianami zostaną objęte drogi w okolicach gdańskich nekropolii?

Artykuł użytkownika: Jak dojechać na gdańskie nekropolie
Artykuł użytkownika: Jak dojechać na gdańskie
Fot. zdiz.gda.pl

Fotografia 1 z 1

W teorii dojazd z naszej Dzielnicy na gdańskie cmentarze powinien być łatwiejszy niż w poprzednich latach. Pętla Łostowice-Świętokrzyska, Nowa Słowackiego, linie cmentarne oraz zwiększenie częstotliwości wybranych linii autobusowych i tramwajowych powinny zapewnić szybszy i bardziej komfortowy dojazd dla korzystających z komunikacji miejskiej.

Poniżej przedstawiamy jak dojechać na cmentarz zarówno komunikacją miejską jak i samochodem w dniu 1 listopada.

Cm. Św. Wojciecha

Dojazd autobusami 151, 207, 232 - Przystanek „Św. Wojciech” - obowiązują sobotnie rozkłady jazdy.

Cm. Św. Ignacego

Dojazd wszystkimi autobusami poruszającymi się Traktem Św. Wojciecha - Przystanek „Sandomierska” - obowiązują sobotnie rozkłady jazdy.
Dodatkowo dojazd autobusami 108, 118 - Przystanek „Cmentarna” (przystanek na żądanie - w kierunku Chełmu)

Zmiany w organizacji Ruchu:
Ul. Brzegi od ul. Podmiejskiej w kierunku Cmentarza  - wyłączona z ruchu
Wjazd z Traktu Św. Wojciecha, wyjazd jednokierunkową ul. Brzegi w kierunku ul. Stoczniowej lub w kierunku ul. Podmiejskiej.

Parking:
Prawa strona jezdni na obu odcinkach ul. Brzegi.

Cm. Salvator Nowy

Dojazd autobusami 151,154,189,256 - Przystanek „Elmet” (na żądanie) lub 108, 118 - Przystanek „Cmentarna” (na żądanie)

Cm. Garnizonowy

Dojazd autobusem 210 (kierunek Osowa PKP) - Przystanek „Cm. Garnizonowy” - w godzinach 8-16 częstotliwość ok. 30 minut

Zmiany w organizacji Ruchu:
Jednokierunkowa ul. Dąbrowskiego w relacji do ul. Bema.

Parking:
Plac Zebrań Ludowych, plac między ulicami Dąbrowskiego-3 maja- Giełguda (wjazd i wyjazd od strony ul. Giełguda) oraz prawa jezdnia ul. Dąbrowskiego.

Cm. Łostowicki

Z Oruni:
Dojazd autobusami 113, 256 do pętli Łostowice-Świętokrzyska, przesiadka na tramwaj 2,6 (odjazd co 6-7 minut),63,68 (co 20 minut) - Przystanek „Wilanowska”; lub na autobus 162 (co 15 minut w godzinach 9-17), 175 (co 15-30 minut), 262 (co 30 minut) - Przystanek „Cm. Łostowicki”.
Z Centrum:
Dojazd tramwajami linii 2,6,63,68 - Przystanek „Wilanowska”; lub autobusem 175 (z przystanku Dw. Główny lub Hucisko).
Dodatkowo:
Linia autobusowa 610 -  przyspieszona linia cmentarna z ograniczoną liczbą przystanków na trasie: Wrzeszcz PKP – Nowa Słowackiego – Cm. Srebrzysko – Rakoczego – Cm. Łostowicki. Obowiązują jedynie przystanki: Wrzeszcz PKP, Galeria Bałtycka, Srebrzysko, Potokowa, Warneńska, Cm. Łostowicki. Kursuje w godz. 08.00-18.00.

Zmiany w organizacji ruchu:
Ulica Łostowicka zostanie zamknięta dla ruchu ogólnego. Od strony ul. Kartuskiej prawo do wjazdu będą posiadały autobusy komunikacji miejskiej, pojazdy „taxi”, inwalidzkie oraz posiadające identyfikatory z literą „A” (mieszkańcy ul. Łostowickiej, osoby prowadzące działalność gospodarczą na ul. Łostowickiej) i z literą „B” (zaopatrzenie handlu przycmentarnego). Prawo do wjazdu od ul. Armii Krajowej będą miały jedynie autobusy komunikacji miejskiej. Wszystkie pojazdy pozostałe będą wyjeżdżały do ul. Kartuskiej. Na ul. Cedrowej, na odcinku od ul. Warszawskiej do szerokiego, nieczynnego wjazdu, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w relacji do ul. Kartuskiej.
Ograniczenie prędkości na Armii Krajowej do 40 km/h

Parkingi:
Na ul. Nowolipie (na obu kierunkach) na odcinku od ul. Schuberta do skrzyżowania z ul. Kartuską zostaną wyznaczone parkingi; Na obu jezdniach ul. Armii Krajowej (w kierunku do obwodnicy, za ul. Łostowicką - na lewym pasie, w kierunku do centrum – na lewym pasie) pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Łostowicką, a wiaduktem w ciągu ul. Cedrowej oraz na lewym pasie ul. Armii Krajowej w relacji do centrum, za skrzyżowaniem z ul. Łostowicką. Udostępniony zostanie także parking dla samochodów przy Zespole Obsługi Mieszkańców przy ul. Milskiego. Lewy pas jezdni ul. Cedrowej w relacji do ul. Kartuskiej.
Dla samochodów inwalidzkich przy bocznej bramie cmentarza (na parkingu poniżej bramy głównej).

Ta organizacja ruchu obowiązywać będzie w dniach od 1-4 listopada. Ze względu na funkcjonowanie parkingu na jezdniach ul. Armii Krajowej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Cm. Srebrzysko

Dojazd autobusem 210 - przystanek „Potokowa” i ok. 200 metrów pieszo
Z Centrum:
Autobus 142 (z Targu Rakowego) - Przystanek „Srebrzysko” (częstotliwość co 15 minut w godzinach 8-16)
Z Wrzeszcza (przystanek Galeria Bałtycka):
Autobus 110,116,126,136,142,157,227(co 6 minut),610 (w godzinach 8-16) - Przystanek „Srebrzysko”

Zmiany w organizacji ruchu:

Buspasy na Nowej Słowackiego w obu kierunkach. Jednokierunkowa ul. Stara Słowackiego w kierunku Nowej Słowackiego/Trawki. Jednokierunkowa ul. Srebrniki w kier. Cmentarza.

Parking:
Lewy pas starej Słowackiego, zatoka postojowa przy ul. Róży Ostrowskiej

Dodatkowe linie cmentarne:

Autobus 610:
Trasa: Wrzeszcz PKP – Nowa Słowackiego – Cm. Srebrzysko – Rakoczego – Cm. Łostowicki. Obowiązują jedynie przystanki: Wrzeszcz PKP, Galeria Bałtycka, Srebrzysko, Potokowa, Warneńska, Cm. Łostowicki. Kursuje w godz. 08.00-18.00.

Tramwaj 63:
Trasa: Nowy Port – Brzeźno – Opera – Dworzec Gł. – Chełm – Łostowice.

Tramwaj 68:
Trasa: Stogi – Przeróbka – Chełm – Łostowice.

Na wszystkich liniach obowiązuje taryfa zwykła. Zmiany w organizacji ruchu obowiązują w godzinach 6-20.

 

Więcej informacji o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i zmian w organizacji ruchu na stronie miasta -> gdansk.pl

 

Rada Osiedla Orunia-Św. Wojciech-Lipce prosi o kontakt mailowy w przypadku przepełnienia autobusów linii 151 w dniu 1 listopada. Kontakt: info@radaosiedlaorunia.pl

Galeria artykułu

Artykuł użytkownika: Jak dojechać na gdańskie nekropolie

Artykuł...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

37.30.215.*

18:08, 31/10/12

W końcu artykuł jak dojechać z Oruni. Nie trzeba szukać wśród gąszczu miejskich komunikatów. Szkoda, że 151 nie jeździ częściej bo przez te sobotnie rozkłady ciężko będzie wyjechać z Oruni - szczególnie 123.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA