Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Liście kursują po Gdańsku

 1 dodane: 20:23, 08/11/12

tagi:

W ostatnich dwóch tygodniach w sumie już 1500 metrów sześciennych liści (tyle, ile zmieściłoby się do kilku tirów) zostało wywiezionych z gdańskich ulic. Pracuje miasto, w akcji biorą też mieszkańcy.

Liście kursują po Gdańsku
Liście kursują po Gdańsku
Fot. Stefan Korona

Fotografia 1 z 1

- Odzew przerósł nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Mieczysław Kotłowski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, opowiadając o akcji rozpoczętej pod koniec października. Ma ona potrwać do „pierwszych opadów śniegu”.

Chodzi o zorganizowaną przez ZDiZ bezpłatną wywózkę liści z gdańskich ulic, ogródków i trawników.  - Aby zostały zabrane, wystarczy zapakować je do worków i postawić na trawniku przylegającym do drogi w pobliżu zajmowanej posesji. Stamtąd zabiorą je pojazdy firm sprzątających Gdańsk – tłumaczy Katarzyna Kaczmarek, rzecznik gdańskiego ZDiZ.

Liście wywożone są na gdańskie wysypisko, do kwatery na której wytwarzany jest kompost. Po przejściu procesu kompostowania – trafią między innymi na gdańskie trawniki miejskie.

- W ciągu ostatnich dwóch tygodni wywozimy dziennie po 2-3 kontenery liści. Najwięcej z terenów Starej Oliwy, Strzyży i Przymorza – dodaje Kotłowski.

Galeria artykułu

Liście kursują po Gdańsku

Liście kursują...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

37.30.5.*

01:41, 16/11/12

Nie wiedziałem, że wybierając RO tracę swój głos jako mieszkaniec. Będę świadkiem napadu - \"wystarczyłoby, że rada dopilnowałaby odpowiednie służby do pilnowania porządku, czego nie wykonują oni od miesięcy\". ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.92.*

23:01, 15/11/12

Kiedy zostanie wysprzatana Orunia z walajacych sie od kilku miesięcy zgniłych już liści? Czy ktos z RO chodzi pieszo po osiedlu Zulawska-Przyjemna-Zwiazkowa? Tam nie ma ani chodnikow w srodku osiedla, ani nikt ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA