Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 05/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Orunia ma swojego...Predatora

 1 dodane: 19:04, 03/12/12

tagi:

W tym konkursie gra jest warta świeczki – kapitalny remont świetlicy i jej kompletne wyposażenie. Dzieci i wychowawcy z Gościnnej Przystani mówią wprost: Oruniacy pomóżcie i zagłosujcie na nasz projekt!

Orunia ma swojego...Predatora
Orunia ma swojego...Predatora
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Zwięźle, krótko i na temat: - Chcemy wygrać! – uśmiecha się 9-letni Kamil Książek z ulicy Ubocze, który na co dzień chodzi do świetlicy w Gościnnej Przystani.

Chodzi o konkurs AXN, skierowany do świetlic w całej Polsce. Województwo pomorskie reprezentują dwie z nich. W tym jedna to właśnie świetlica w Gościnnej Przystani, czyli placówka położona na Oruni, przy ulicy Gościnnej. Na co dzień uczęszcza tu 24 młodych oruniaków. Świetlicę prowadzi Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej.

Startujący w konkursie mają jedno zadanie – pokazać, używając nietypowych środków, jak wygląda życie w ich świetlicy. Młodzi oruniacy wykazali się tutaj szczególną pomysłowością. – Postanowiliśmy w formie komiksu zaprezentować dzień z naszej świetlicy, ale pokazany oczami naszego najmniejszego „świetliczaka”. Jest nim...Predator – opowiada Róża Tatar, wychowawczyni w Gościnnej Przystani.

Za tą groźnie brzmiącą nazwą, kojarzącą się z Arnoldem Schwazeneggerem, stoi... – To nasz chomik, chluba naszej świetlicy. Dzieciaki się nim opiekują, a na weekend niektóre z nich biorą go do domów – wyjaśnia Joanna Zasowska, wychowawczyni w Gościnnej Przystani.

- Przez taką „opiekę” musiałam córce kupić dwa chomiki. Nie było wyjścia, jak chomik się u nas znalazł, córka nie chciała go oddać z powrotem, musiałam sprawić jej innego – uśmiecha się pani Ewa, matka jednej z dziewczynek, która chodzi do świetlicy w Gościnnej Przystani.

„Oruński” komiks, który bierze udział w konkursie, to seria 13 obrazków – każdy z nich pokazuje jedno wydarzenie z życia świetlicy. Od „A do Z” stworzyli go młodzi oruniacy. – Panie nic nam nie pomagały – żartuje Kamil.

Dzieło to, a także wszystkie inne prace nadesłane na konkurs, można oglądać na stronie: http://www.nakrecamywyobraznie.pl/

Ale nie tylko oglądać. A również głosować – prace, które zyskają najwięcej „kliknięć” od internautów mają szansę na nagrodę główną. Jest nią remont świetlicy i jej kompletne wyposażenie. Komiks Gościnnej Przystani można znaleźć pod numerem 23.

Dzieci i wychowacy z Gościnnej Przystani proszą oruniaków o głosy. Ale jak podkreślają ci ostatni, nagroda chociaż istotna, nie jest jedyną, ważną tutaj sprawą. – Takie konkursy pokazują dzieciom, że działając nietypowo można coś osiągnąć. Pokazują, że warto się starać, warto próbować – komentuje Ewa Sasimowska, pracownik GFIS.

Galeria artykułu

Orunia ma swojego...Predatora

Orunia ma...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

164.126.199.*

14:32, 04/12/12

I moje również, Orunia do boju! ;)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.73.170.*

13:41, 04/12/12

macie moje kliknięcie, zachęcam innych

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.11.190.*

04:01, 04/12/12

Brawo :-)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.74.92.*

20:54, 03/12/12

Super, powodzenia :)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA