Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 05/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Festyn na Ujeścisku

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 11:05, 20/09/09

tagi:festynkościół Św. Ojca Piorada osiedla

20 września o godzinie 14:00 przy kościele pw. Św. Ojca Pio na ulicy Przemyskiej rozpocznie się festyn z okazji parafialnego odpustu. Organizatorzy gwarantują wiele atrakcji. Na imprezie ma odbyć się również dyskusja na temat powstania rady osiedla na Ujeścisku.

Festyn na Ujeścisku
Festyn na Ujeścisku
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W programie festynu zaplanowano m.in. podsumowanie konkursu „Balkony w kwiatach” i wręczenie nagród Prezydenta Miasta Gdańska dla laureatów. Będzie również nietypowa loteria fantowa, w której każdy los wygrywa. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na budowę kościoła.
Dla najmłodszych przygotowano swoisty park, pełen dmuchanych zabawek. Z kolei policjanci zaprezentują symulator zderzeń i sposób działania fotorejestratora.
Mocnym punktem festynu będzie jego program artystyczny. Swe umiejętności zaprezentują artyści skupieni przy Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Wystąpią:
- zespół muzyki dawnej „IL Flauto Dolce”,
- zespół tańca towarzyskiego „New York”,
- dziecięcy zespół wokalny „Tawenka”,
- zespół tańca nowoczesnego „Rytm II”,
- solistki tańca z przyborem,
- zespół keyboardowy,
- teatrzyk dla dzieci „Koperek i Kminek”.
Na imprezie odbędzie się też spotkanie z radnym (najprawdopodobniej będzie to Marek Bumblis) i koordynatorem projektu „Rady Dzielnic”. Dyskusja będzie poświęcona powstaniu rady dzielnicy na Ujeścisku.
Organizatorami festynu są: parafia pw. Św. Ojca Pio, Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Ujeścisko, parafialny zespół „Caritas” i wolontariat młodzieżowy Semper Fidelis.

Galeria artykułu

Festyn na Ujeścisku

Festyn na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

stryker

 

18:35, 20/09/09

Szkoda ze nic nie napisaliscie o festynie na Wojciechu ;] ktory byl wczoraj ?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA