Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zaczęło mocno sypać...

 1 dodane: 09:36, 11/01/13

tagi:

Wielkie opady śniegu w Gdańsku – na drogach od wczorajszego popołudnia pracuje cały dostępny sprzęt posypujący i odśnieżający. W sumie "armia" liczy sobie blisko 120 pojazdów.

Zaczęło mocno sypać...
Zaczęło mocno sypać...
Fot. materiały prasowe

Fotografia 1 z 1

Podstawowy Układ Komunikacyjny, czyli główne drogi w Gdańsku (między innymi Trakt św. Wojciecha), mogą liczyć na najszybszą interwencję miejskich służb. 

- Pługosolarki - 33 sztuki, w tym auta wyposażone w zraszacze solanką - 8 sztuk, pługoposypywarki lub ciężkie pługi lemieszowe – 15 sztuk, ładowarki hydrauliczne - 3 sztuki - samochody interwencyjne do likwidacji punktowej śliskości – 2 sztuki, wytwornice solanki - 1 sztuka. W przypadku bardzo trudnych warunków zimowych przewidziano wprowadzenie do akcji pługu wirnikowego – wylicza Katarzyna Kaczmarek, rzecznik gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

W odwodzie czeka jeszcze 17 pługoposypywarek, 21 ciągników typu rolniczego, 8 ładowarek hydraulicznych, 8 pługów wirnikowych, 1 pług klinowy, 5 miniładowarek do udrażniania stref postoju pojazdów.

Ale opady śniegu, to nie tylko nieprzejezdne ulice. Ale także zasypane chodniki i podwórka. O tym, co zrobić, aby nie utknąć w „oruńskiej zaspie” pisaliśmy tutaj. Jeszcze więcej informacji można uzyskać tutaj.

Galeria artykułu

Zaczęło mocno sypać...

Zaczęło mocno...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.69.110.*

22:11, 12/01/13

Najgorsze jest przejscie do Parku Oruńskiego masakra....oraz breja w małym parku od torów kolejowych do pawilonów....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.119.*

21:57, 11/01/13

Nie odśnieżony chodnik przy posesji komunalnej? Dzwońcie na 986 niech wystawią GZNK mandat! Złodzieje zwłaszcza BOM na Trakcie.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.125.*

20:05, 11/01/13

Po Trakcie pługi zasuwają ;)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

17:37, 11/01/13

Po Oruni jak zwykle nic nie jeździ

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA