Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 15/06/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wstępnie do remontu idą...

 1 dodane: 19:35, 14/01/13

tagi:

Im łagodniejsza zima, tym... więcej ulic na Oruni doczeka się napraw – urzędnicy podali lokalnej Radzie Osiedla swój wstępny i trzeba przyznać, że dość ambitny plan odnośnie remontów na rok 2013. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych kilku tygodniach.

Wstępnie do remontu idą...
Wstępnie do remontu idą...
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Na pierwszy rzut oka, można powiedzieć, że jest nawet nieźle. W skierowanym do Rady Osiedla „Orunia-Św. Wojciech-Lipce” piśmie, gdański Zarząd Dróg i Zieleni wymienia aż siedem punktów „do remontu”. W tym trzy dotyczące większych kwestii. Mowa o oruńskich ulicach (a raczej ich poszczególnych odcinkach), które w najbliższych miesiącach mogą spodziewać się stosownych ekip naprawczych.

I tak, w planie rzeczowo-finansowym na rok 2013 urzędnicy ujęli następujące zadania do wykonania:  Najbardziej ambitnym, ale też i najdroższym będzie remont Traktu św. Wojciecha na odcinku od ulicy Ukośnej aż do Gościnnej. Tutaj, jak czytamy w dokumencie, planuje się: „wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego wraz z remontem chodników na ww. odcinku”. Przypomnijmy, że w zeszłym roku Trakt św. Wojciecha doczekał się nowej nawierzchni od granicy z Pruszczem do Obwodnicy Południowej. Tamte prace pochłonęły z miejskiego budżetu kilka milionów złotych.

Urzędnicy planują również kontynuację remontu ulicy Raduńskiej. Tym razem robotnicy mieliby się zająć odcinkiem od ulicy Diamentowej do ulicy Rubinowej. Tutaj miałaby zostać wykonana nawierzchnia jezdni z betonu asfaltowego (na istniejącej już nawierzchni), a także remont chodników.

Przedstawiciele gdańskiego ZdiZ uzależniają te plany od tego, czy wcześniej ze swoimi pracami ruszy Gdańska Infrastruktura Wodociągowa-Kanalizacyjna. Chodzi o remont sieci, która znajduje się pod ulicą Raduńską. - Dopóki GIWK nie zacznie modernizacji swojej infrastruktury, nie ma sensu, abyśmy zaczynali swój remont – tłumaczą urzędnicy gdańskiego ZdiZ.

Dzisiaj otrzymaliśmy jednak komunikat od Agnieszki Gajowniczek, rzecznik GIWK. - Potwierdzam, w tym roku planujemy prace w ulicy Raduńskiej. Będzie to wymiana wodociągu i budowa przyłączy.

Jeszcze więcej informacji podaje Jacek Skarbek, prezes GIWK. W piśmie z 11 stycznia pisze on do radnych osiedla z Oruni i Św. Wojciecha: "(...) dokumentacja dla przebudowy wodociągu metodą bezwykopową wzdłuż ul. Raduńskiej od ul. Diamentowej do ul. Szafirowej jest w trakcie przygotowania przez GIWK. Uruchomienie procedury przetargowej przewidujemy w II kw. roku 2013".

Co jeszcze znalazło się w planie rzeczowo-finansowym urzędników na rok 2013?
- ulica Starogardzka: budowa chodnika na odcinku od osiedla Południe do ulicy Bartniczej,
- skrzyżowanie Traktu św. Wojciecha z ulicą Sandomierską: remont zatoki autobusowej (mowa o przystanku przy Lidlu)
- skrzyżowanie Traktu św. Wojciecha z ulicą Gościnną: poszerzenie istniejącego przejścia dla pieszych - tutaj modernizacja byłaby finansowana z budżetu RO "Orunia-Św. Wojciech-Lipce",
- ulica Żuławska, odcinek od Przyjemnej do Grabowej: wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego oraz remont chodników. Będzie to kontynuacja remontu ulicy Żuławskiej, który zaczął się w połowie 2012 roku,
- ulica Przybrzeżna, odcinek od ulicy Żabiej (około 100 mb): kontynuacja tymczasowego utwardzania nawierzchni jezdni płytami drogowymi.

Remonty, mimo że wpisane już do urzędniczych planów, wciąż pozostają tylko na papierze. A o tym, czy tam pozostaną zadecyduje...pogoda. Bo jak piszą do radnych osiedla urzędnicy, realizacja tych remontów „uzależniona będzie od środków finansowych przeznaczonych na bieżące utrzymanie dróg po zakończeniu i rozliczeniu robót związanych z zimowym utrzymaniem.”

Czy Orunia doczeka się wszystkich opisanych tu remontów? Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych kilku tygodniach.

Galeria artykułu

Wstępnie do remontu idą...

Wstępnie do...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

94.231.61.*

21:40, 05/02/13

A kiedy w końcu zrobią ul. Jaworzniaków na Zakoniczynie. Tu jest przychodnia i apteka do której nie można się dostać. Samochody mają problem żeby jeździć po tym błocie a co mają powiedzieć piesi.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.192.68.*

09:23, 16/01/13

Proponuje także poprawić wystające studzienki na ulicy żuławskiej,ruch coraz większy droga siada a studzienki coraz mocniej odstają.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

84.38.19.*

08:55, 16/01/13

Wybudujcie przejazd kolejowy przez ul. Ukośną do ul. Zawiejskiej, Żuławskiej. Choć Ukośna jest wąska to można zrobić drogę jedno kierunkową stronę Żuławskiej wyjazd z rejonu przez Dworcową i Niegowską. W ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.206.32.*

22:01, 15/01/13

Wiadomo wszystkie te inwestycje są bardzo potrzebne. Każdy patrzy pod kątem swojej lokalizacji i którędy najczęściej uczęszcza. Ja najbardziej się cieszę z remontu Traktu na odcinku Ukośna - Gościnna oraz ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.73.130.*

10:38, 15/01/13

Żuławska i poszerzenie przejścia to najbardziej podobające mi się pomysły, aczkolwiek z pewnością kierowcy ucieszą się z remontu Traktu i Raduńskiej.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.82.*

09:14, 15/01/13

porąbany Adamowicz martwi się przeprowadzką CKU i kosztami ktore musi pokryć a nie Remontami ulic

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.69.119.*

22:19, 14/01/13

Przebudujcie całe skrzyżowanie Traktu i Sandomierskiej!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA