Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 11/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wiceprezydent z wizytą, będą schody?

 1 dodane: 16:20, 11/02/13

tagi:

Po tym jak radny miasta i wiceprezydent Lisicki odwiedzili niedawno „dzikie” przejście między Orunią, a Orunią Górną, kwestia budowy schodów od ulicy Platynowej do Diamentowej wraca ponownie. Urzędnicy mają teraz szukać optymalnego rozwiązania i oszacować jego koszt. Czy to oznacza, że dwie dzielnice doczekają się nareszcie po wielu latach cywilizowanego połączenia?

Wiceprezydent z wizytą, będą schody?
Wiceprezydent z wizytą, będą schody?
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Mamy obietnicę prezydenta Lisickiego, że kwestia schodów między Orunią, a Orunią Górną zajmie się Zarząd Dróg i Zieleni, ktory przystapi do opracowania studium. Co to oznacza? Urzędnicy jeszcze w tym roku przedstawią możliwe rozwiązania i potencjalny koszt takiej inwestycji. Bo do tej pory było tak, że padały jakieś kwoty, milion, dwa miliony złotych, ale było to raczej wróżenie z fusów – mówi nam Piotr Grzelak, radny miasta i mieszkaniec Oruni Górnej.

Grzelakowi, w poprzedniej kadencji asystentowi prezydenta Adamowicza, udało się przekonać wiceprezydenta Lisickiego do tego, aby wybrał się z nim nam miejsce potencjalnej  inwestycji. Radny pokazał obecny „skrót” między ulicą Platynową, a Diamentową. Przypomnijmy, kilka miesięcy temu zniecierpliwieni brakiem działań władzy mieszkańcy zdecydowali się tam na swoistą samowolkę. Na skarpie ustawili kilkadziesiąt płyt chodnikowych i dobudowali z nich dróżkę aż na ulicę Platynową.

Trudno się dziwić takiemu zachowaniu mieszkańców, pamiętając, że od wielu lat Orunia i Orunia Górna nie doczekała się w tej okolicy żadnego cywilizowanego połączenia. A o tym w jak skandalicznych warunkach ludzie musieli tędy chodzić, pisaliśmy tutaj. Wyjaśniliśmy tam również, dlaczego połączenie tych dwóch dzielnic jest tak ważne dla wielu mieszkańców.

Są jeszcze wprawdzie inne schody, te położone przy ulicy Granitowej. Jednak jak przypominają nam mieszkańcy Oruni, od Diamentowej są one oddalone niemal o kilometr. A to, szczególnie dla starszych oruniaków, nie lada dystans.

Na Platynową i Diamentową ruszą więc teraz urzędnicy, ale.. Co w sytuacji, gdy stworzą oni projekt budowy schodów i podadzą dokładny kosztorys inwestycji, ale na tym ich praca się zakończy? Innymi słowy, projekt zostanie schowany do szuflady, a mieszkańcy znów usłyszą, że na budowę połączenia między Orunią, a Orunią Górną nie ma pieniędzy?

- To już nasze zadanie, radnych miasta, aby pieniądze na tak ważną dla wielu mieszkańców inwestycje się znalazły.  Znając wartość inwestycji, będzie nam łatwiej zabiegać o pozyskanie na nią środków - odpowiada Grzelak.

Ale nie tylko radni miasta angażują się w całą sprawę. Radni Osiedla z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha chcą zwołać w kwestii budowy schodów spotkanie na szczycie, nazywane przez nich szumnie „okrągłym stołem”.

- Wydział Programów Rozwojowych, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, Zarząd Dróg i Zieleni, Rada z Chełmu i nasza Rada, ZKPiG nr 6, przedszkole nr 71, spółdzielnie mieszkaniowe: Orunia i GSM, a także radni miasta – Mateusz Korsztun z lokalnej Rady Osiedla wylicza przedstawicieli instytucji i władz, którzy mają zostać zaproszeni do dyskusji.

- Chcemy porozmawiać na temat tej inwestycji, ustalić, czy przyszłe schody będą dostosowane dla osób niepełnosprawnych, czy będą oświetlone. No i oczywiście dowiedzieć się o dalszych poczynaniach urzędników w tej kwestii – dodaje radny osiedla.

Spotkanie ma odbyć się na przełomie lutego i marca w położonej tuż obok przyszłych schodów szkole – ZKPiG nr 6.

Galeria artykułu

Wiceprezydent z wizytą, będą schody?

Wiceprezydent z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (8)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.11.153.*

01:44, 14/02/13

POWINNA BYĆ TAM NORMALNA DROGA -NIE SCHODY-ze wzgledów bezpieczeństwa -chociazby-wyjazd z ORUNII GÓRNEJ -jest tylko -1....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.188.*

12:22, 13/02/13

w 2000 ROKU BYŁ WYKONANY PROJEKT schodów oczywiście oświetlonych. Dokonano wszelkiego rodzaju pomiary. Uzgodniony już z Energią, Dyrekcją Rozbudowy Miasta, Spółdzielnią Mieszkaniową, Saur Neptun Gdańsk i innymi ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.192.66.*

13:19, 12/02/13

TO JA JESZCZE PROSZĘ O NORMALNĄ DROGĘ NA UL PIASKOWEJ A NIE TE DZIADOWSKIE PŁYTY!!!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.208.*

10:59, 12/02/13

Jak zwykle obiecanki cacanki!Następny projekt poleży sobie w szufladzie 10 lat jak ten poprzedni,który został już zrobiony.A schodów i tak nie będzie.Dla przypomnienia petycja została złożona przez mieszkańców u ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

10:45, 12/02/13

dobra wiadomość tylko czy Grzelak nie bije piany?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

00:11, 12/02/13

O takim nachyleniu nie ma dróg nawet w Alpach

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.124.173.*

23:07, 11/02/13

Tam nie tylko powinny być schody ale normalnie droga asfaltowa dla aut! XXI wiek a tam poprostu skarpa i jeden wyjazd z tak zaludnionego osiedla!!!szok !!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

20:50, 11/02/13

Przy ilości inwestycji jakie są realizowane w nowych dzielnicach, te schody to jest drobnostka. Jeżeli nadal wykręcą się sianem to proponuję jakąś petycję do wojewody, bo Orunia jest zwyczajnie olewana od 20 ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA