Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruniacy mają argumenty i nie zawahają się ich użyć

 1 dodane: 19:36, 21/03/13

tagi:

Już jutro o o godzinie 17 w Gościnnej Przystani wystartuje spotkanie na temat kontrowersyjnego dla wielu planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulicy Żuławskiej. Udział w dyskusji potwierdziło już czterech radnych miasta, lokalni radni osiedla, urzędnicy i oczywiście sami mieszkańcy. Ci ostatni, od kilku dni, wzajemnie się mobilizują.

Oruniacy mają argumenty i nie zawahają się ich użyć
Oruniacy mają argumenty i nie zawahają się ich
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

To rzecz na Oruni rzadko spotykana. Mieszkańcy robią coś razem. Spotykają się, obmyślają strategię, zastanawiają się jakich argumentów użyć w czekającej ich dyskusji z urzędnikami. Jak udało nam się dowiedzieć, ponad dwadzieścia osób z ulicy Żuławskiej napisało już do urzędników Biura Rozwoju Gdańska. Przedstawiają tam swoje argumenty „na nie” i proszą przedstawicieli magistratu o zmianę mającego wejść w życie za kilka miesięcy planu. Bardziej szczegółowo o zapisach planu zagospodarowania przestrzennego dla okolic ulicy Żuławskiej pisaliśmy tutaj.

Na pismach się nie skończy. Jutro mieszkańcy spotykają się z urzędnikami, radnymi miasta i radnymi osiedla. Jak przekonują, mają sporo argumentów. I mają też sporo pytań. Najważniejsze z nich dotyczy kluczowej tutaj zagadki: dlaczego urzędnicy chcą aby tereny na wschód od ulicy Żuławskiej pozostały rolniczym obszarem?

Bo argument miasta „trzeba chronić ujęcie wody” mieszkańców nie przekonuje do końca. Dlaczego? Pisaliśmy o tym tutaj.

- Mamy sygnały, że miasto nie chce rozwoju tej części miasta. I że plan został właśnie tak skonstruowany, by nic się na tych terenach nie zmieniało. Być może na spotkaniu dowiemy się, czy i dlaczego tak się dzieje – mówią nam mieszkańcy.

Co ważne, na jutrzejsze spotkanie do Gościnnej przyjść może każdy. Wprawdzie rzecz będzie dotyczyła konkretnego planu dla okolic Żuławskiej, ale taka dyskusja może też przydać się innym oruniakom. W najbliższym czasie bowiem procedowane będą także inne miejscowe plany zagospodarowania dla Oruni. Czy zapisy również będą na tyle kontrowersyjne, by przynajmniej niektórzy oruniacy zaczęli się nimi interesować? Czas pokaże.

W ostatnich dniach w organizowanie piątkowego spotkania włączyli się także lokalni radni osiedla. Dziś na Żuławskiej znaleźć można było zawieszone przez nich ulotki, informujące o jutrzejszej dyskusji. Radni, wspólnie z przedstawicielami Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej (pomysłodawcami piątkowego spotkania), spotkali się dzisiaj z mieszkańcami Żuławskiej. Temat dotyczył oczywiście jutrzejszej dyskusji.

Mobilizacja oruniaków, może i dla kogoś skromna, trwa.

Galeria artykułu

Oruniacy mają argumenty i nie zawahają się ich użyć

Oruniacy mają...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.11.9.*

22:24, 22/03/13

"Po tym jak powstanie nasze Koło, chcemy spotkać się z urzędnikami i dokładnie omówić kwestie planów zagospodarowania przestrzennego. Zobaczymy, co można jeszcze w nich zmienić, co powinno zostać poprawione" - ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

Bond007

84.38.19.*

08:39, 22/03/13

O jaką ochronę ujęć im chodzi!!! Ujęcia wody Zaspa obok wielki parking zajezdni autobusowej, myjnie i warsztaty. W koło dziesiątki tysięcy mieszkańców. Więc pytanie dla miasta dlaczego nie chronią ujęć równie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

08:17, 22/03/13

Niestety nieprawda. Ponad 50 procent mieszkańców dzielnicy głosowało na Adamowicza.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.231.57.*

06:22, 22/03/13

Brak działań i brak inwestycji na Oruni? To bardzo proste, jesteśmy gorsi bo nie głosujemy na PO i Adamowicza. Tutaj nie znajdzie on swojego elektoratu.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA