Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruńskie przedszkolaki mają swoje miejsce

 6 dodane: 11:33, 03/04/13

tagi:

Od tygodnia na Oruni działa bezpłatny klub dla dzieci w wieku przedszkolnym. Póki co tylko dwa razy w tygodniu i po cztery godziny. Ale w przyszłości być może będzie tutaj punkt przedszkolny z prawdziwego zdarzenia.

Oruńskie przedszkolaki mają swoje miejsce
Oruńskie przedszkolaki mają swoje miejsce
Fot. Joanna Zasowska

Fotografia 1 z 6

Nie od dziś wiadomo, że w Polsce brakuje przedszkoli. Także i w Gdańsku. Wprawdzie funkcjonuje tutaj ponad 60 takich placówek i są jeszcze przedszkola prywatne, ale to i tak za mało. Kilkaset dzieciaków po prostu do przedszkola nie pójdzie. Nie ma dla nich miejsca.

Warto jednak nadmienić, że jeszcze do 16 kwietnia trwa w Gdańsku internetowa rekrutacja dla rodziców, którzy chcą posłać ich pociechy do przedszkoli.

Na Oruni również trwa swoista rekrutacja. Od tygodnia w oruńskim Domu Sąsiedzkim działa tutaj klub dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat: Gościnna Akademia. Łącznie ma tutaj chodzić 10 maluchów. Są jeszcze dwa wolne miejsca.

Joanna Zasowska, psycholog i wychowawca w Gościnnej Akademii, a wcześniej osoba opiekująca się maluszkami we Wrzeszczu, podkreśla, że nie jest to jeszcze punkt przedszkolny z prawdziwego zdarzenia. – Pracujemy nad tym. Staramy się o wszystkie pozwolenia, między innymi od sanepidu – mówi.

Póki co więc, Gościnna Akademia działa dwa razy w tygodniu. We wtorki i piątki. W godzinach od 9 do 13. Docelowo miejsce dla przedszkolaków ma działać od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:30-13:30.

Środki na wychowawcę wyłożyła Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, która prowadzi oruński Dom Sąsiedzki. – Mamy tutaj ofertę dla seniorów, dla nieco młodszych oruniaków i dla młodzieży. Tego czego zawsze tutaj brakowało, i takie sygnały dostawaliśmy od mieszkańców, to czegoś dla najmłodszych. Postanowiliśmy więc zorganizować taki właśnie punkt przedszkolny – komentuje Piotr Wróblewski z GFiS-u.

Wcześniej w Gościnnej Przystani działał wprawdzie Klub Malucha, ale był to tylko jeden dzień w tygodniu i nie było tam opłacanego wychowawcy.

Gościnna Akademia jest bezpłatna. Pośrednio do GA dokłada się również miasto, które współfinansuje utrzymanie oruńskiego Domu Sąsiedzkiego. Z kolei meble dla najmłodszych oruniaków zasponsorował GPEC.

- Na Oruni, zresztą tak jak w całym Gdańsku, zapotrzebowanie na takie właśnie punkty przedszkolne jest bardzo duże. Cieszę się, że jeden z nich startuje właśnie u nas – mówi Zasowska.

I podaje swój numer telefonu: 516 068 761. Oruniacy, którzy chcieliby zapisać swoje dziecko do Gościnnej Akademii, powinni zgłosić się właśnie do Joanny Zasowskiej.

Przypominamy, zostały już tylko dwa wolne miejsca.
Oruńskie przedszkolaki mają swoje miejsce

Oruńskie...

Oruńskie przedszkolaki mają swoje miejsce

Oruńskie...

Oruńskie przedszkolaki mają swoje miejsce

Oruńskie...

Oruńskie przedszkolaki mają swoje miejsce

Oruńskie...

Oruńskie przedszkolaki mają swoje miejsce

Oruńskie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

91.212.242.*

10:56, 04/04/13

fajna inicjatywa, mam nadzieję, że za rok będzie kontynuowana brawo!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA