Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kolej ma swoje terminy

 1 dodane: 18:58, 04/04/13

tagi:

Co dalej z inwestycją PKP na odcinku Lipce-Gdańsk Główny? Mamy kilka nowych informacji.

Kolej ma swoje terminy
Kolej ma swoje terminy
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Przede wszystkim terminy. Do czerwca mają zakończyć się tutaj prace na torowisku. Do lipca, według inwestora, wszystkie cztery przejścia podziemne (Rejtana, Ukośna, Junacka i Boczna) mają być już gotowe. Ale oficjalnie, będzie można nimi przechodzić dopiero we wrześniu. – Wiadomo, załatwienie wszystkich niezbędnych procedur trwa. Pozwoleń jest sporo. Chociażby zgoda Inspektora Nadzoru Budowlanego – mówi  Ireneusz Krzywicki z Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK.

Kolejną kwestią są ekrany akustyczne. Przypomnijmy, te mają stanąć z dwóch stron torów. Od strony torów w kierunku Pruszcza: od końca peronu nr 2 do ulicy Dworcowej. A po przeciwnej stronie: wzdłuż ulicy Przy Torze, od ulicy Głuchej do przejazdu na ulicy Sandomierskiej.

– Na koniec lata powinny już zostać zamontowane na wszystkich odcinkach. Powiedziałbym, że będzie to wrzesień, najpóźniej październik

Zapytaliśmy również o ostatnią sprawę, która zgłosiła nam lokalna Rada Osiedla. Chodziło o okolicę budowanego przejścia przy Junackiej i wycięcie tamtejszych drzew. Radni twierdzili, że mieli sygnały z miasta, iż nie wszystko zostało zrobione tutaj zgodnie z prawem. – Mieliśmy wszystkie pozwolenia na wycięcie drzew na ulicy Junackiej. Oprócz tego, urzędnicy postawili nam jeszcze jeden warunek: 27 nowych nasadzeń drzew. Czy będzie to na Oruni, nie wiem. Ale zastosujemy się oczywiście do wytycznych miasta – komentuje Krzywicki.

Z kolei kilku mieszkańców, którzy zgłosili się do naszej redakcji, chciało wiedzieć, co z pracami wykończeniowymi w ich dzielnicy. Mowa o chodnikach, które zdaniem oruniaków, zostały zniszczone przez ciężki sprzęt wykonawcy realizującego inwestycje PKP. Wskazują między innymi na dziurawy chodnik w okolicy ulicy Gościnnej (obok peronu). Jeden z mieszkańców miał tam nawet doznać poważnego urazu – poślizgnął się na brakującym elemencie chodnika i złamał rękę.

- Wykonawca jest zobowiązany do obszaru placu budowy w takim stanie, jakim go zastał. Będziemy egzekwować od wykonawcy także i ten obowiązek. Pod koniec roku będą odbiory inwestycji i wtedy będziemy wszystko weryfikować – mówi Krzywicki.

Galeria artykułu

Kolej ma swoje terminy

Kolej ma swoje...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.83.*

22:48, 05/04/13

orunia za torami będzie gettem gdzie psy h....i wodę piją.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

22:02, 05/04/13

Drogi lokalne, dojazdowe, zbiorcze etc. są własnością gminy.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

84.38.19.*

19:22, 05/04/13

Miasto wydało Wodkanowi pozwolenie na korzystanie z Zawiejskiej na samochody i sprzęt ciężki do 40t. Więc pozamiatane, bo z tego co pamiętam Wodkan remontował ul. Żuławską a wiemy jak ona wygląda dziś. I miasto ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

18:26, 05/04/13

To nie sprawa kolei tylko wykonawcy. Droga jest w zarządzie gminy miasta Gdańsk więc może ono żądać przywrócenia stanu poprzedniego lub wytoczyć proces cywilny firmie.

zgloś naruszenie
awatar

Bond007

84.38.19.*

18:17, 05/04/13

Ciekaw jestem co kolej zrobi z ulicą Zawiejską od Ulicy Niegowskiej po ulicę Ukośną. KTÓRA ZOSTAŁA ZNISZCZONA PRZEZ WODKAN.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.200.50.*

13:05, 05/04/13

przejścia podziemne (Rejtana, Ukośna, Junacka i Boczna) ciekawe kto nadzoruje wydawanie przyznawanych środków na inwestycje, bo te akurat, to wyrzucone pieniądze w błoto

zgloś naruszenie
awatar

Bond007

84.38.19.*

11:23, 05/04/13

A po co komu na Ukośnej przejście przy którym nie ma przejazdu dla samochodów. Dolna Orunia potrzebuje więcej przejazdów dla samochodów od ul. Lipce aż po ul. Sandomierską, świetnym rozwiązaniem był by wiadukt w ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA