Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 11/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Pociągi blokują Orunię

 1 dodane: 11:56, 12/04/13

tagi:

Jak podaje portal Trojmiasto.pl, kilka dni temu przecinający ulicę Równą pociąg zablokował tamtejszy ruch… na dwie godziny. Okoliczni mieszkańcy mówią nam, że to nie pierwsze tego typu zdarzenie.

Pociągi blokują Orunię
Pociągi blokują Orunię
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Pociąg towarowy stał na torach linii 721, która umożliwia zjazd z linii Szczecin – Warszawa na linię, która prowadzi do Portu Północnego. Przechodzi ona również przez Orunię – przecina między innymi ulicę Równą. Jak podaje Trojmiasto.pl, pociąg zablokował ruch dla samochodów i autobusów. Nie mogła przejechać także karetka na sygnale.

Kolejarze tłumaczą, że powodem takiej nieprzyjemnej dla wielu sytuacji jest remont linii 721.

Konstanty Łukasiewicz, naczelnik Ekspozytury Zarządzania Ruchem Kolejowym PKP PLK SA w Gdańsku dla portalu Trójmiasto.pl: - Były one(utrudnienia na Oruni – przyp.red.) spowodowane brakiem wolnego toru w rejonie stacji Gdańsk Południowy. Zapewniam, że to był incydent. Do podobnych sytuacji nie dochodzi często -

Problem w tym, i na to zwracają nam uwagę mieszkańcy, takich blokad jest w tym rejonie znacznie więcej.  - To nie był pierwszy raz. Kilka razy już nie było przejazdu na Równej przez jakieś 30-40 minut. Pociąg towarowy zatarasował ten fragment Oruni na dobre. No bo objazd jest dopiero na Sandomierskiej, a to spory kawałek drogi – mówi Renata Kamieńska, mieszkanka ulicy Głuchej i lokalna radna osiedla.

Inny oruniak przypomina sobie, że pociągi blokowały ulicę Równą na długo przed rozpoczętym remontem. – Swego czasu to był standard. Czekało się na Równej po 15 i więcej minut – komentuje pan Michał.

Galeria artykułu

Pociągi blokują Orunię

Pociągi blokują...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.246.216.*

08:11, 18/04/13

Jaki brak wolnego toru ???? Klituś bajduś. Maszynista bezmyślnie wjechał na przejazd przy ul. Równej i stał przez 2 godziny. A przeciez mógł stać w polu 10 m przed przejazdem

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

15:45, 12/04/13

Tak raz byłem takim szczęśliwcem ze podczas egzaminu na prawko miałem taki numer. Był prawie skończony, a tu nawrotka i trzeba było jechać na około przez Sandomierską. Na szczęście zdałem, ale dzięki temu ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA