Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kolejne kamery jeszcze w tym roku

 1 dodane: 17:26, 17/04/13

tagi:

Połączenie, zarówno te drogowe jak i tramwajowe, między pętlą na Świętokrzyskiej a pętlą na Chełmie doczeka się w tym roku monitoringu. O zamontowanie kamer na tym odcinku mocno naciskali mieszkańcy. Lokalni radni osiedla „dołożyli się” do tej miejskiej inwestycji.

Kolejne kamery jeszcze w tym roku
Kolejne kamery jeszcze w tym roku
Fot. Dawid Klinkosz

Fotografia 1 z 1

- Pierwsze kamery zostaną zamontowane na pętli tramwajowej Łostowice. Tam są parkingi dla samochodów i rowerów, które zdaniem mieszkańców nie są należycie strzeżone. Monitoring to dobry sposób na zwiększenie bezpieczeństwa – uważa Marian Męczykowski, przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy „Chełm”.

Ale na tym nie koniec. - Dwie następne kamery trafią na skrzyżowanie Płocka-Havla i Cieszyńskiego-Witosa. Będą obejmowały zarówno trasę tramwaju, jak i same skrzyżowania. Wszystko jest już ustalone z policją. Obraz z kamer będzie odbierany w komisariacie na ulicy Platynowej – wyjaśnia Męczykowski.

To właśnie Rada z Chełma (dzielnica ta obejmuje również Orunię Górną) postanowiła, że część pieniędzy z ich budżetu zostanie w tym roku przeznaczonych na opisaną wyżej sieć monitoringu. W zdecydowanej większości jednak inwestycja ta finansowana jest bezpośrednio z miejskiego budżetu.

Kolejna kamera zostanie zamontowana na skrzyżowaniu Havla-Wilanowska.

Miasto potwierdza te informacje. - Na instalację w tych punktach kamer mocno zabiegali mieszkańcy i to już od kilku lat. Ale dopiero w tym roku, po tym jak zakończyła się budowa linii tramwajowej na Ujeścisko, mamy możliwość realizacji planowanej już wcześniej inwestycji – mówi nam Magdalena Kuczyńska z gdańskiego Biura Prasowego.

I jak dodaje, właśnie opracowany został program funkcjonalny na rozbudowę miejskiego monitoringu wizyjnego w 2013 roku. Został on już złożony do Biura Zamówień Publicznych.

Inwestycja obejmuje nie tylko montaż kamer, ale również wybudowanie odpowiedniej kanalizacji teletechnicznej. A mówić prościej, połączenia, które zapewni, że obraz monitoringu będzie trafiał na komisariat przy ulicy Platynowej. W kanalizacji teletechnicznej zostanie położony światłowód, który połączy pętlę Świętokrzyską z ulicą Platynową.

Przypomnijmy, w budynku policji na Oruni Górnej jest specjalne pomieszczenie, gdzie obecnie spływa obraz z kilkunastu kamer zamontowanych na terenie osiedla. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce pracujący tu funkcjonariusze będą mieli kolejne miejsca pod obserwacją.

Kolejnym elementem nowej sieci monitoringu jest też...modernizacja. - W ramach tego zadania musi ulec modernizacji dotychczasowy system zarządzania sygnałem wizyjnym w studiu komisariatu na Platynowej. Wprowadzony zostanie cyfrowy system zarządzania sygnałem wizyjnym zwany BVMS wersji 4,0, na którym pracują już w mieście wszystkie pozostałe studia lokalne Komisariatów Policji – tłumaczy Kuczyńska.

Koszt całego zadania związanego z instalacją kamer, budową kanalizacji, układaneim kabla światłowodowego i wprowadzenie systemu BVMS wyniesie ok. 208 tys. zł. 32 tysiące „dokłada” ze swojego budżetu Rada Dzielnicy „Chełm”.

Jak mówią nam urzędnicy, wszystkie prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Gdzie jeszcze w 2013 roku w Gdańsku będzie montowany miejski monitoring?

Żabianka: - wzdłuż drogi dojścia do hali widowiskowo sportowej Ergo Arena, tj. na skrzyżowaniach: Pomorska/Gospody, Gospody/ Husytów, Gospody/ Rybacka/ Subisława/ rejon przystanku SKM, deptak /ul. Szyprów, Jelitkowska/ wejście do parku nadmorskiego, Chłopska/ Piastowska oraz w parku Reagana - pomnik Jana Pawła II.

Wrzeszcz:  ułożony zostanie kabel światłowodowy 72J w istniejącej już kanalizacji teletechnicznej miejskiej na odcinku od ul. Kościuszki, do skrzyżowania z ul. Nową Uczniowską.

W rejonie skrzyżowania Hallera i Uczniowskiej zainstalowana zostanie kamera obrotowa, która włączona zostanie do studia lokalnego Komisariatu III Policji we Wrzeszczu

Oliwa: wymienione zostanie medium przesyłu obrazu - okablowanie miedziane na światłowodowe, co umożliwi podłączanie nowych punktów kamer

Zainstalowane zostaną 3 nowe kamery w rejonach skrzyżowań: Wita Stwosza/ Tetmajera/Orkana, Grottgera/ Żeromskiego – Park Oliwski, a także ale. Grunwaldzka/Derdowskiego

Kamera z peronu dworca PKP Gdańsk Oliwa zostanie przeniesiona na plac przed dworcem.

Galeria artykułu

Kolejne kamery jeszcze w tym roku

Kolejne kamery...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.65.*

19:07, 18/04/13

62.61.54.* i 89.67.192.* no wlasnie...cos sie dzieje bo mieszkancy sami ciagle cos robia zeby nie utonac w syfie jaki im miasto funduje przez 40-lat z okladem..tylko mieszkancy robia a MIASTO co zrobi to zaraz ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

09:45, 18/04/13

Dyskutanci przesadzają. Jeden pisze, że "NIC, ZUPEŁNIE NIC" na Oruni się nie dzieje, gdzie przecież patrząc nawet na doniesienia z tego portalu mamy: remont Kanału, remont kolei, remont kuźni, remont Traktu ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

08:20, 18/04/13

Opowiedz lepiej o sobie (89.67.192), a nie rozsiewasz filozofie. Ja cały czas walczę o nocny autobus na Małomiejskiej, ale jak widać ZTM woli puścić trzy linie nocne po tej samej trasie niż nam jedną dorzucić. A ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.192.*

23:48, 17/04/13

Zamiast smęcić powiedz mi lepiej, co Ty zrobiłeś dla swojej dzielnicy? Wziąłeś grabie do łapy, i posprzątałeś coś? Podniosłeś papier, butelkę, jakikolwiek śmieć? Marudzić to wszyscy, ale pracować nie ma komu.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

20:26, 17/04/13

no właśnie...Orunia Górna nalezy do Chełmu i do lepszego świata. A co na Właściwej Oruni sie dzieje? NIC... ZUPEŁNIE NIC... BRUDNO, żadnej inwestycji, zaczęte nie sa kończone, miasto nie sprząta terenu..Tylko ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA