Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 12/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kolejna wystawa w kuźni

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 16:01, 30/04/13

tagi:

Do 10 maja można jeszcze oglądać w kuźni przy ulicy Gościnnej wystawę oruńskiego malarza, Stanisława Sobczaka.

Kolejna wystawa w kuźni
Kolejna wystawa w kuźni
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Artysta, 59-latek z Oruni, którego prace od kilku dni można oglądać w oruńskiej kuźni przy ulicy Gościnnej 10, już w młodości chciał malować obrazy. - Ale rodzice wolelii, abym szybko skończył szkołę zawodową i poszedł do pracy. O malowaniu zapomniałem i podjąłem pracę w Nadmorskich Zakładach Usług Meblarskich - opowiada Stanisław Sobczak.

Później była jeszcze praca w Teatrze Wybrzeże, Gazowni i zarabianie na chleb stolarką. Jednej ze swoich znajomych, wówczas absolwentce Sztuk Pięknych, Sobczak opowiedział o swojej pasji z młodości. Ta zaprosiła go do przyjścia na kilka jej lekcji z malarstwa. Sobczak wciągnął się na tyle, że już wkrótce poszedł do plastycznego liceum, a kilka lat później ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku.

- Namalowałem 160 prac, w tym niektóre z nich trafiły na wystawy do Rosji i Czech - opowiada artysta.

Prace oruńskiego malarza można oglądać teraz w oruńskiej kuźni.

Galeria artykułu

Kolejna wystawa w kuźni

Kolejna wystawa...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.174.80.*

17:54, 08/05/13

No proszę Pan Dziennikarz się zainteresował wystawami w Kuźni, szkoda że dopiero teraz… kilka wystaw przegapił... szkoda.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA