Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 03/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Udana impreza, kiedy następne?

 21 dodane: 13:32, 12/05/13

tagi:

Wczoraj (11.5) przy ulicy Gościnnej miał miejsce kolejny już pchli targ na Oruni. Brawa dla organizatorów imprezy – lokalnej Rady Osiedla.

Udana impreza, kiedy następne?
Udana impreza, kiedy następne?
Fot. Grzegorz Jezierski, OWF

Fotografia 1 z 21

Kilkunastu, w większości młodych i bardzo młodych sprzedawców. Znacznie więcej kupujących. Mało kto kręcił nosem. Ludzie cieszyli się, że pchli targ, czyli coś na kształt garażowych wyprzedaży, jest właśnie w ich dzielnicy. Pytali, czy takich imprez będzie na Oruni więcej.

- Kolejny pchli targ na Oruni wystartuje już we wrześniu – odpowiadali radni osiedla. To właśnie członkowie Rady Osiedla "Orunia-Św. Wojciech-Lipce" zorganizowali wczorajszą imprezę.

Jedna ze sprzedających deklarowała, że najprawdopodobniej w połowie czerwca zorganizuje swój pchli targ na Małomiejskiej. Zarówno sprzedający, jak i kupujący są oczywiście mile widziani.

Młodzi sprzedawcy, którzy rozkładali się z grami, zabawkami, książkami i ubrankami, chwalili się wczoraj zarobkiem rzędu kilku, czy kilkunastu złotych. Ale była też pani, której utarg wczoraj to prawie 400 złotych.Dla przykładu, jeden z oruniaków kupił od niej rower. Po okazyjnej cenie.

Nie brakowało oruniaków, którzy widzieliby na swojej dzielnicy....mały ryneczek. - Taki działający cyklicznie targ idealnie pasowałby do Oruni – przekonywali.

Padały różne lokalizacje. Zdaniem niektórych, idealnym miejscem na taki rynek byłby plac nieopodal przychodni i przejścia kolejowego w rejonie Gościnnej/Junackiej. Dla innych jeszcze lepszą opcją byłby teren dawnego Świńskiego Rynku na Trakcie św. Wojciecha.

Radnym osiedla, z którymi rozmawialiśmy, pomysł „oruńskiego ryneczku” również się spodobał.

Na wczorajszym pchlim targu można było również spotkać strażników miejskich i panie z Klubu Zdrowego Życia. Zdjęcia robili członkowie Oruńskich Warsztatów Fotograficznych, a przedstawiciele oruńskiego Koła Inżynierów zapraszali wszystkich chętnych do stolika z grami logicznymi. Z kolei reprezentanci Rady Osiedla „Orunia-Św. Wojciech-Lipce” mieli swoje stoisko, gdzie za niewielkie kwoty można było kupić chleb ze smalcem i napić się kawy.

Wczorajszy pchli targ na Oruni to również część Gdańskich Dni Sąsiadów, cyklu imprez, o których pisaliśmy tutaj.

Udana impreza, kiedy następne?

Udana impreza,...

Udana impreza, kiedy następne?

Udana impreza,...

Udana impreza, kiedy następne?

Udana impreza,...

Udana impreza, kiedy następne?

Udana impreza,...

Udana impreza, kiedy następne?

Udana impreza,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

213.192.71.*

14:54, 17/05/13

na kolejna wyprzedaż zapraszamy 8 czerwca na Małomiejskiej od 9 tej do 14 tej - ogłoszenia będziemy wieszać gdzie tylko się da i ogłaszać komu sie da - poczta pantoflowa oraz marketing szeptany najlepsza reklamą ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

89.67.25.*

12:47, 13/05/13

PS ;) Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy z naszych czytelników wchodzi na nasz portal codziennie, dlatego wrzucamy również "przypominajki" na naszym facebookowym profilu. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

89.67.25.*

12:44, 13/05/13

Dzień dobry, W piątek i w sobotę (do godziny 14) "wisiał" na czołówce naszych aktualności artykuł Rady Osiedla właśnie na temat pchliego targu. Po godzinie 14 w sobotę (a więc wtedy gdy impreza miała się już ku ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.14.60.*

12:36, 13/05/13

Już widzę, jest wzmianka w artykule o Pani Władysławie. Czy nie można umieścić osobnej informacji o pchlim targu?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.14.60.*

12:31, 13/05/13

Nic nie wiedziałam :( nie widziałam żadnej informacji na portalu, żadnego plakatu na osiedlu...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.25.*

16:43, 12/05/13

Było wspaniale :). Jak zwykle dopisała pogoda i ludzie. Więcej takich imprez u nas na Oruni!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA