Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Poprawki na Olszynce, ankiety na Oruni

 1 dodane: 15:20, 21/05/13

tagi:

Olszynka „dostaje” dodatkową linię autobusową, która od jutra (22.5) połączy ją ze Śródmieściem i Matemblewem. Być może nowe rozwiązania komunikacyjne czekają również Orunię – w ostatnich tygodniach ostro do pracy wzięli się lokalni radni osiedla.

Poprawki na Olszynce, ankiety na Oruni
Poprawki na Olszynce, ankiety na Oruni
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Jak informują przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, trasa linii autobusowej 131, która do tej pory łączyła Matemblewo ze Śródmieściem, wydłuża się aż na Olszynkę. Już od jutra autobusy będą kursować według nowego rozkładu.

- Takie rozwiązanie zostało przyjęte na wniosek mieszkańców oraz w celach lepszej obsługi komunikacyjnej Olszynki, Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego – tłumaczą urzędnicy.

Radni osiedla z Olszynki cieszą się z nowej linii autobusowej. Mają jednak pewne „ale”. - Nie było to konsultowane z nami. Bo przecież na pewno nie zgodzilibyśmy się, aby na nowej trasie nie było przystanku między Łanową, a szkołą na Modrej. Będziemy starali się przekonywać urzędników do tej poprawki – mówi Jadwiga Kubik, szefowa Rady Osiedla „Olszynka”.

Trasa linii 131, od przystanku „Dworzec Główny” zostanie wydłużona do Olszynki ulicami: Wały Jagiellońskie – Okopowa – Pod Zrębem – Dolna Brama – Mostowa – Olszyńska – Miedza – Łanowa – Na Szańcach – Modra – Olszynka Szkoła (powrót: Modra – Jelinki – Ścieżki – Łanowa – Wspólna – Olszyńska - ....)

Na nowej trasie zostaną uruchomione nowe przystanki: „Miedza” (w obu kierunkach) w ciągu ul. Łanowej, „Zagony” (w kierunku Matemblewa) na ul. Wspólnej, „Olszyńska” (w kierunku Matemblewa) na ul. Olszyńskiej przy sklepie spożywczym.

Z wydłużonej linii 131 cieszą się także, i to już bez żadnych zastrzeżeń, radni osiedla z Oruni.
- Jest to pozytywna wiadomość dla mieszkańców naszej jednostki. Linia 123 nie zmieni trasy, a mieszkańcy okolic ulicy Sandomierskiej zyskają dodatkową linię, którą pojadą do centrum na górny taras, czy do matemblewskich lasów – uważa Mateusz Korsztun, zastępca przewodniczącego Zarządu Osiedla „Orunia-Św. Wojciech-Lipce”.

Korsztun opowiada również o obecnych działaniach Rady w kwestii poprawy komunikacji miejskiej na Oruni.

- Obecnie zajmujemy się komunikacją miejską w okolicach Oruńskiego Przedmieścia. Zbieramy ankiety, które powinny nam nakreślić "co jest do poprawy", oraz czy zgłaszana potrzeba nocnej linii ulicą Małomiejską dotyczy jednostek, czy większej grupy mieszkańców – mówi.

Ankiety trafiły do 600 skrzynek. Otrzymali je m.in. mieszkańcy oruńskich wieżowców. Roznosiło je trzech radnych osiedla, wspomniany wyżej Korsztun, a także Maciej Kochanowski i Mirosław Literski.

Wypełnione ankiety wciąż spływają do radnych. Mieszkańcy wrzucają je do skrzynek na wodomierze, które znajdują się w blokach, lub zanoszą je do jednego ze sklepów przy ul. Małomiejskiej.

Galeria artykułu

Poprawki na Olszynce, ankiety na Oruni

Poprawki na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc19.52

89.67.25.*

19:40, 22/05/13

@ 62.61.54.* - po wstępnym przejrzeniu wypełnionych ankiet, wbrew pozorom są również głosy, że jest dobrze ;)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

09:44, 22/05/13

62 61 53 - to miał być taki żart czy próba pokazania że ankiety to zły pomysł? Z tym drugim nawet trochę się zgadzam bo co takie ankiety dadzą, przyślą je ludzie którzy w większosci tylko narzekają. Czy ktoś ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

22:22, 21/05/13

A ciebie się powinno leczyć na autyzm. Ile można komentarzy o tym samym

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

22:15, 21/05/13

@62.61.53: Takich ludzi jak ty powinno się wykluczać ze społeczeństwa, dlaczego? Bo poza czubkiem własnego kinola nic nie widzisz. Bo tobie się nie przyda, ale mi i innym się przyda

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

21:17, 21/05/13

Wypełnię żeby rzadziej nocne jeździły, a już na pewno żaden po Podmiejskiej i żeby rejon Małomiejskiej wyłączyli z Gdańska a włączyli do Kartuz

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

19:00, 21/05/13

Oruńskie Przedmieście trzymam za was kciuki ze wypełnicie ankiety! Ja już to zrobiłem.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA