Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 06/06/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wyszyj dziecku..."Celinkę"

 1 dodane: 16:03, 30/05/13

tagi:

Stworzyły już setki poszewek „przytulanek”, które trafiły do dzieci chorych i niepełnosprawnych: w Polsce, ale i na Litwie, Białorusi, a nawet w Iraku. Kilka pań spotyka się regularnie „na szycie” - raz w Elblągu, raz w Gdańsku. Kolejna „sesja” już 8 czerwca, na Oruni Górnej. Przyjść i pomóc może właściwie każdy.

Wyszyj dziecku...
Wyszyj dziecku..."Celinkę"
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

Niemal każdy kojarzy popularnego „Jaśka”, małą poduszkę. A „Celinkę”? No właśnie, z tym jest nieco gorzej.

- Od kilku lat ja i kilka moich koleżanek wspólnie zbieramy się i razem szyjemy na maszynach.  Szyjemy właśnie „Celinki”. Czyli odpowiednio ozdobione, robione metodą patchworku poszewki.  Przekazujemy to dzieciom niepełnosprawnym i chorym. „Celinki” trafiają do hospicjów, domów dziecka – mówi Celina Jankowska, pomysłodawczyni całej akcji.

- Kiedyś mnie tknęło, że mogłabym w taki sposób właśnie pomagać dzieciom. Skrzyknęłam kilka koleżanek i tak od 2006 roku to jakoś się kręci. Nie mamy z tego żadnych pieniędzy, ale mamy satysfakcję – dodaje.

Skąd nazwa „Celinki”? - A to koleżanki nadały taką nazwę na moją cześć – śmieje się pani Celina.

Do  poszewek "Celinek" przytula się już ponad 800 dzieci w kraju, jak również poza granicami Polski: w Pabrade koło Wilna, na Białorusi oraz w Iraku. 

W tym roku z okazji Dnia Dziecka, kolejne poszewki zostały przekazane dla podopiecznych Fundacji Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci przy ulicy Dębowej 25 w Gdańsku.

Za kilka dni panie spotykają się w Gdańsku.

- Chciałabym za Państwa pośrednictwem zaprosić na spotkanie twórcze osoby , które potrafią szyć na maszynie. Spotkanie odbędzie się 8 czerwca w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjum Nr 6, przy ulicy Emilii Hoene 6 na Oruni Górnej – mówi pani Celina.

Szycie rozpoczyna się o 9 rano. Potrwa do około 18-19. W tym czasie może powstać nawet kilkadziesiąt takich "Celinek".

- Informacja o naszym spotkaniu na Państwa portalu jest dla nas ważna. Liczymy, że dzięki informacji poszerzy się grono altruistek w regionie , bo dzieci chorych i niepełnosprawnych jest dużo – komentuje pomysłodawczyni „Celinek”.

Telefon do Celiny Jankowskiej: 501321051

Galeria artykułu

Wyszyj dziecku..."Celinkę"

Wyszyj...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

78.11.174.*

08:56, 24/06/17

Piękny projekt, oby więcej takich, a które sprawią radość chorym dzieciom. Do kogo można przekazać wyhaftowane obrazki z przeznaczeniem na podusie \"Celinki\" ?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.123.*

22:38, 02/06/13

Szycie to jest życie ! :) Jak ktoś nie umie szyć to niech się nie martwi oferuję darmowy kurs szycia :) Przeważnie wszystkie krawcowe zaczynały od prucia , można też prasować , dobierać materiały ......... i ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

21:11, 02/06/13

A co jak ktoś nie umie szyć? :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.124.173.*

20:39, 02/06/13

Akcja jest piękna, i daje dużo satysfakcji. Zapraszamy wiec Panie które mają maszyny do szycia, oraz chęć do niesienia pomocy innym.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

212.122.223.*

18:09, 02/06/13

Dla "Cioci Celinki" i wszystkich cioć oraz wujków za okazane serce: bardzo dziękujemy za wspaniały prezent na Dzień Dziecka - śliczne podusie!!! Marta i Agnieszka z Bydgoszczy Wrzucamy linka z informacją na ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

78.9.114.*

13:41, 02/06/13

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne panie i panów też.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.188.*

11:42, 31/05/13

Piękne te podusie, kolorowe. A jaka wspaniała inicjatywa. Powodzenia

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA