Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 10/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Pół miliona złotych na...

 1 dodane: 15:15, 06/06/13

tagi:

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców południowego Gdańska – jeszcze w tym roku zagospodarowany zostanie teren wokół przynajmniej siedmiu zbiorników retencyjnych (kilka z nich leży na Potoku Oruńskim). Place zabaw, siłownie, ławki, wiaty – miasto przygotowało na ten cel 500 tysięcy złotych. Ale i lokalne rady osiedla i dzielnic „dokładają się” do tej inwestycji.

Pół miliona złotych na...
Pół miliona złotych na...
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

- Jako, że gdańskie zbiorniki retencyjne stały się miejscem rekreacji i wypoczynku, Miasto postanowiło zagospodarować teren przy dziewięciu z nich – mówi Magdalena Kuczyńska z gdańskiego Biura Prasowego.

Rzeczywiście, mieszkańcy południowych dzielnic Gdańska coraz częściej odpoczywają właśnie w takich miejscach. Gdy tylko zrobi się cieplej nad retencyjnymi zbiornikami można spotkać sporo spacerowiczów. Ale nie tylko. Są i miłośnicy biegania, jazdy na rowerze, czy na rolkach. Dorośli przychodzą ze swoimi dziećmi pokopać piłkę. Ławki oblegane są przez starsze osoby, ale i młodzież.  Słowem, prawdziwy wypoczynek na świeżym powietrzu.

Nie brakuje jednak mieszkańców, widzą to również lokalni radni osiedli i dzielnic, którzy uważają, że tereny te powinny zostać lepiej zagospodarowane. Rada z Ujeściska i Łostowic w tym roku wykłada ze swojego budżetu aż 20 tysięcy złotych na inwestycje wokół trzech zbiorników w swojej dzielnicy.

- Dokładamy się niejako do projektu miejskiego. Zależy nam na tym, aby przy zbiorniku Świętokrzyska 1 i 2, a także przy tym w pobliżu Wielkopolskiej powstały place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu. Jestem po rozmowie z urzędnikami i mam zapewnienie, że tak właśnie się stanie. Jeszcze w tym roku – mówi Piotr Lachowski, reprezentant Rady z Ujeściska-Łostowic.

- Możemy już ruszać z częścią przetargową – podkreśla Bernard Nalewajko, kierownik referatu Inwestycji Kubaturowych w Wydziale Programów Rozwojowych UMG.

Do realizacji wybrano 9 zbiorników: zbiornik Kiełpinek na potoku Strzyża, zbiornik nr 1 na Potoku Oruńskim (pomiędzy osiedlami Pięć Wzgórz i Miłym), zbiornik Wielkopolska na Potoku Oruńskim, zbiornik Augustowska na Potoku Oruńskim, zbiornik nr 2 na Potoku Oruńskim (przy ul. Świętokrzyskiej – osiedle Pięć Wzgórz), zbiornik Jabłoniowa, zbiorniki Przemyska – Białostocka przy ul. Białostockiej, zbiornik Madalińskiego i zbiornik Łabędzia.

Prace przy zbiorniku Kiełpinek zostaną wykonane w ramach modernizacji zbiornika, a zagospodarowanie przy zbiornikach Przemyska – Białostocka uzależnione jest od przekazania Miastu przez Spółdzielnie Mieszkaniową „Ujeścisko” terenu przy zbiornikach.

Wokół niektórych zbiorników powstaną place zabaw, siłownie zewnętrzne. Urzędnicy pomyśleli także o małej architekturze – dostawione zostaną nowe ławki i wiaty.

Szczegółowy zakres prac przy każdym ze zbiorników poznamy w najbliższych tygodniach. Teraz ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji.

- Planowane zakończenie prac to jesień 2013 roku. W budżecie na ten cel zabezpieczono ok. 500 tys. zł – mówi Kuczyńska.

Zadanie w imieniu miasta realizować ma Zarząd Dróg i Zieleni.

Galeria artykułu

Pół miliona złotych na...

Pół miliona...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (8)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

178.37.138.*

18:04, 07/06/13

Jeśli nie można nic robić, to szkoda, ale przyznacie że miejsce byłoby fajne na siłownię :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.174.80.*

13:11, 07/06/13

182* Fajnie, tylko po zakończeniu iniwestycji chyba przez 5 lat nic nie będzie można tam zrobić.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.11.182.*

11:31, 07/06/13

Siłownia na Oruni mogłaby być na wale Raduni na przeciwko ul. Rejtana, w miejscu, gdzie długie lata stał spalony kiosk. Po skończeniu remontu będzie tam fajny szeroki plac akurat na siłownię

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.29.*

10:16, 07/06/13

Na Oruni też przydałaby się siłownia na świeżym powietrzu

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.252.246.*

10:02, 07/06/13

Może by się w końcu wzięli za ul. Mołomiejską, albo chociaż chodnik...bo nawet przejść nie ma jak.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

20:59, 06/06/13

Gościu 53* "Młodzi" z kredytami przynajmniej płacą czynsz i dbają o swą własność ...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

20:46, 06/06/13

Wszystkie pieniądze, które zostają miasto ładuje w Południe, bo tam mieszkają młodzi, wykształceni, na 20 lat zadłużeni, główny jego elektorat.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.251.*

19:24, 06/06/13

Bardzo dobra wiadomość. Czy w ramach prace jest też monitoring? Bo istnieje ryzyko, że część nowych atrakcji będzie zniszczona, a do tego nie można dopuścić

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA