Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 14/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Motoryzacyjnie i filmowo

 1 dodane: 19:40, 13/06/13

tagi:

Na Oruni szykuje się interesująca sobota – znajdzie się coś dla miłośników czterech kółek i dobrego filmu. 15 czerwca na Równej startuje Dzień Otwarty PORD, a na Dworcowej będzie można obejrzeć film, w ramach gdańskiej Kinomobilizacji.

Motoryzacyjnie i filmowo
Motoryzacyjnie i filmowo
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

To już tradycja. Od kilku lat Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, który mieści się przy ulicy Równej 19/21, ma „swój dzień”. Organizatorzy także i w tym roku przygotowali sporo atrakcji. I to zarówno dla osób, które w najbliższym czasie zdają egzamin na prawo jazdy, jak i dla ludzi, którzy po prostu chcą przyjść i miło spędzić sobotę. Z rodziną, czy ze znajomymi.

Impreza rozpocznie się 15 czerwca o godzinie 11. W programie m.in.: próba egzaminu na prawo jazdy kat. B (od 18 lat - zarówno dla osób przed egzaminem jak i po egzaminie), konkurs "Najlepszy kierowca wśród VIP-ów", konsultacje ze specjalistami, konkursy dla najmłodszych, pokazy służb ratowniczych, wystawa samochodów zabytkowych.

„Dzień Otwarty PORD” potrwa do godziny 17. Kilka godzin później w innej części dzielnicy, na Dworcowej rozpocznie się oruńska odsłona Kinomoblizacji. Jest to „projekt filmowy realizowany przez wiele instytucji i podmiotów kulturalnych działających na terenie Gdańska, zainspirowanych ideą „kina dla mas”  - piszą organizatorzy, Gdańskie Towarzystwo Promocji Kultury Akademickiej oraz Kulturalny Kolektyw UG.

A mówiąc prościej, w wielu miejscach Gdańska w tym samym czasie wyświetla się różne filmy. W zeszłym roku Orunia również miała swoją Kinomoblizację. Prezentowano film w reżyserii Clinta Eastwooda. A co obejrzymy w tym roku?

O 22 w budynku Dworku Artura na Dworcowej wyświetlany będzie film „Boy”, w reżyserii Taika Waititi.

„Jest rok 1984. 11-letni Boy mieszka na wschodnim wybrzeżu Nowej Zelandii i uwielbia Michaela Jacksona. Uwielbia też swojego ojca, który jest dla chłopaka wspaniałym bohaterem, mimo że nie widział go całe dzieciństwo. Wraz z jego powrotem Boy musi zmierzyć się z prawdą, pogodzić się z utratą ideału i znaleźć własną drogę ku dorosłości. Wejdzie w nią w rytm piosenek swojego idola.” - czytamy w opisie filmu. 

W tym dniu w innych częściach Gdańska będą pokazywane m.in. takie filmy jak: Dzikość Serca, Żywot Briana, Atlas Chmur, Jesteś Bogiem, Rambo: Pierwsza Krew, czy Kawa i Papierosy.

Galeria artykułu

Motoryzacyjnie i filmowo

Motoryzacyjnie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA