Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 07/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Protest w sprawie "nawrotki" trafił do prezydenta

 2 dodane: 09:42, 29/09/09

tagi:

Wczoraj (28.09) w kancelarii prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza został złożony protest w sprawie stworzenia na ul. Gościnnej tzw. nawrotki dla samochodów ciężarowych.

Pas już powstał... Co z
Pas już powstał... Co z "nawrotką"?
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 2

List, razem z prawie tysiącem podpisów, złożył w imieniu swoim i mieszkańców oruński przedsiębiorca, właściciel znajdującego się na ul. Gościnnej Zajazdu Otelix – Krzysztof Kosik. Pod listem podpisali się m.in. radni z okręgu wyborczego nr 1 – Lech Kaźmierczyk oraz Tomasz Słodkowski.
O stworzeniu "nawrotki" informujemy od początku sierpnia. Ze względu na planowane uniemożliwienie skrętu w lewo na całej długości Traktu Św. Wojciecha od Zaroślaka do ul. Sandomierskiej, samochody ciężarowe jadące z Gdańska do Pruszcza, wg planów Zarządu Dróg i Zieleni, miały nawracać właśnie na ul. Gościnnej.
Lokalna społeczność nie zgadza się na takie rozwiązanie przewidując, że samochody ciężarowe zniszczą historyczną część miasta i dzielnicy.
- Oruńskie Stare Miasto ma szansę wyglądać coraz ładniej i przyciągać turystów, dlatego nie zgadzam się, żeby rozjeżdżały ją ciężkie samochody – mówi podpisany pod protestem radny, Lech Kaźmierczyk. - Protest w tej sprawie jest słuszny. Walka o tę ulicę to w pewnym sensie walka o naszą tożsamość. Ten piękny kawałek Oruni musi takim pozostać.
- To słuszny wniosek – dodaje radny Tomasz Słodkowski. - Trzeba uszanować zdanie ludzi. Jeśli w tak krótkim czasie zebrano tyle podpisów, to coś to oznacza. Dla mnie osobiście ul. Gościnna jest bardzo ważna, chociażby dlatego, że jestem absolwentem leżącego tuż obok Liceum nr 7. W sprawie "nawrotki" podjąłem już konkretne działania. Wczoraj spotkałem się zastępcą prezydenta, Maciejem Lisickim. Prezydent wyjaśnił mi, że stworzenie "nawrotki" nie jest inicjatywą Urzędu Miasta i rozumie nasze argumenty. Umówiliśmy się na spotkanie u prezydenta w tej sprawie, w szerokim gronie: oprócz mnie i prezydenta Lisickiego, będzie także przedstawiciel ZDiZ i policji.

Pan Prezydent Paweł Adamowicz

My, mieszkańcy dzielnicy Oruni, zwracamy się do Pana Prezydenta z prośbą o cofnięcie nieprzemyślanej decyzji urzędników Wydziałów Inżynierii Ruchu, kierujących ruch samochodów ciężarowych przez ul. Gościnną (tzw. nawrotka).
Ul. Gościnna to centrum naszej dzielnicy – panuje tu szczególny ruch pieszych i samochodów. Jest kościół parafialny (pogrzeby, wesele), Ośrodek Zdrowia, poczta, bank, apteka, szkoła muzyczna, gimnazjum, przystanki autobusowe, taksówki, hydrant dla samochodów Straży Pożarnej. Wszystko to powoduje, że już w chwili obecnej natężenie ruchu jest ogromne, co stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia pieszych. Ponadto, umożliwienie wjazdu samochodów ciężarowych z przyczepami wpłynie destrukcyjnie na zabytki znajdujące się na tzw. Oruńskim Starym Mieście, którego ideę powstania poparł Pan Prezydent na spotkaniu z mieszkańcami Oruni. Mamy nadzieję, że niefortunna decyzja zostanie anulowana.

Galeria artykułu

Pas już powstał... Co z "nawrotką"?

Pas już...

Krzysztof Kosik składa list w kancelarii prezydenta

Krzysztof Kosik...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

20:06, 30/09/09

Mówi radny: "Umówiliśmy się na spotkanie u prezydenta w tej sprawie, w szerokim gronie: oprócz mnie i prezydenta Lisickiego, będzie także przedstawiciel ZDiZ i policji". A po co policja? Nie lepiej zaprosić ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

f.botor

 

13:20, 29/09/09

kajam się:)

zgloś naruszenie
awatar

sapphire

 

13:08, 29/09/09

Właśnie pierwsze co się rzuca w oczy to ten Piotr :D Ale można to wytłumaczyć, że prezydent tak mało interesuje się Orunią, że redaktor nie pamięta jego imienia :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:52, 29/09/09

... chyba Pawła Adamowicza :)

zgloś naruszenie

REKLAMA