Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 05/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Liga Gdańskich Firm ruszyła w sobotę

MojaOrunia.pl » Sport » ...

 1 dodane: 21:22, 29/09/09

tagi:

Publikujemy relację z inauguracji Ligi Gdańskich Firm, szczytnego przedsięwzięcia, w którym biorą udział również młodzi mieszkańcy Oruni. Tekst publikacji przesłała nam Fundacja Obudź Nadzieję.

 Liga Gdańskich Firm ruszyła w sobotę
Liga Gdańskich Firm ruszyła w sobotę
Fot. Jan Ptach

Fotografia 1 z 1

W sobotę, tuż przed południem na sztucznej murawie przy Traugutta 29, swoje rozgrywki zainaugurowała Liga Gdańskich Firm. Jest to cykliczna impreza piłkarska dla dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych i rodzin ubogich, która ma na celu promocję sportu i zdrowego spędzania wolnego czasu. Organizatorem przedsięwzięcia jest fundacja Obudź
Nadzieję. Liga odbywa się pod patronatem: Urzędu Miasta Gdańska, Pomorskiej TV, Radia Plus, MOSiR-u oraz Stowarzyszenia Lwy Północy.

Nazwa "Liga Gdańskich Firm" wzięła się stąd, że firmy chętne do uczestnictwa opłacają składkę na rzecz Fundacji, a drużyny przyjmują nazwę firm-sponsorów. Każda z drużyn gra także w strojach piłkarskich zaprojektowanych przez swojego sponsora z dużym logiem firmy na koszulkach. Zebrane fundusze będą przekazane na statutowe cele Fundacji, ze szczególnym uwzględnieniem zimowego obozu sportowego dla dzieci.

Pierwszy mecz został rozpoczęty kopnięciem piłki przez panią Iwonę Poniatowską-Olejniczak, dyrektorkę Gdańskich Domów Dla Dzieci i radnego Miasta Gdańska Lecha Kazimierczyka, który wspiera sport wśród najmłodszych. Uczestnikom turnieju towarzyszyła dobra zabawa i duch sportowej rywalizacji. W imprezie biorą udział dzieci z podstawówek i gimnazjów. Nie brakuje także drużyny żeńskiej, której reprezentantkami były uczennice Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska w Gdańsku. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego, Jan Ptach.

Wyniki nie są najważniejsze w tej imprezie, lecz sama możliwość gry w piłkę i promocja sportu wśród najmłodszych. Miejmy nadzieję, że kolejne spotkania Ligi Gdańskich Firm będą równie owocne i przyczynią się do promocji sportu wśród młodych gdańszczan.

W imprezie udział biorą drużyny:
"Balta S.A.", "Balticon", "Eurogift", "Jaworscy", "Lwy Północy", "Śliwiński", "Urząd Miasta Gdańska", "Wojciechowski.pl", "ZKM Gdańsk".

Wyniki meczów:
Eurogift – Wojciechowski.pl 9:1
Śliwiński – Lwy Północy 0:19
Balta S.A. – ZKM 3:11
Urząd Miasta – Jaworscy 10:1
Balticon (ZSIŚ) – ZKM 1:7

Chcielibyśmy podziękować wszystkim głównym sponsorom. Nie zapominamy także o tych, którzy pomagają zorganizować przedsięwzięcie. Są to przede wszystkim: Lechia Gdańsk S.A., MOSiR Gdańsk, Stowarzyszenie kibiców Lechii "Lwy Północy", piekarnia Szydłowski, firma 3HI, Pizzeria Leone, Lech Kazimierczyk.

Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć wolontariuszom tj.: Stanisławowi Zarembie, Mateuszowi Wojewodzie, Piotrowi Kołodziejczykowi, Stanisławowi Orczykowskiemu.

Galeria artykułu

 Liga Gdańskich Firm ruszyła w sobotę

Liga Gdańskich...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

18:51, 12/11/09

Odpowiadam na pytanie dlaczego nie robimy Gdanskiej Ligi Firm na Oruni. Powód jest prosty na MOSirze obiekt mamy zalatwiony za darmo, sa szatnie i jest mozliwośc i miejsce na to żeby dzieciaki mogły sie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:06, 19/10/09

Na Lechie nasze dzieci wkręcacie a na Oruni znowu zostanie pustynia?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:02, 07/10/09

Wszystko fajnie ale co to za liga i to jakaś zakładowa i rozgrywki w której gra 10 zespołów gdzie terminarz i tabela. No i czemu nic na Orunii nie organizujecie dla naszych najmłodszych. Tylko na komercyjnej ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA