Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 11/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wystawa, festiwal i Kronika

 1 dodane: 18:49, 10/07/13

tagi:

Najbliższe dni przyniosą kilka ważnych wydarzeń na Oruni i w jej okolicach. Wystawa „Oruńskie Detale”, festiwal FETA i trwająca aż cztery dni Kronika Dzielnicowa.

Wystawa, festiwal i Kronika
Wystawa, festiwal i Kronika
Fot. OWF

Fotografia 1 z 1

Jutro (11.7) o godzinie 18 w Kuźnia Cafe przy ulicy Gościnnej 10 będzie miał miejsce wernisaż przygotowanej przez Oruńskie Warsztaty Fotograficzne wystawy „Oruńskie Detale”. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy tutaj.

- Chcemy pokazać rzeczy, które na żadnych wystawach jeszcze pokazywane nie były. Skupiliśmy się na oruńskich detalach, na co dzień bardzo często pomijanych. No bo kiedy ogląda się zdjęcia kamienicy, to z reguły patrzy się na całą bryłę. A my chcemy uchwycić dany szczegół i pokazać jego piękno i wyjątkowość – mówił nam Grzegorz Jezierski, szef OWF.

Spodziewajcie się więc jutro dużej liczby zdjęć, ukazujących okna, drzwi, maszkarony, ornamenty, figurki, bramy, przejścia, gołębniki. Oczywiście z Oruni.

Autorami fotografii są: Aleksandra Golonka,Katarzyna Szymańska, Stefan Korona, Iwona Krzysztoń, Zbigniew Petrak, Dorota Szymańska, Maciej Roszkowski, Grzegorz Jezierski.

Również 11 lipca rozpoczyna się festiwal teatrów ulicznych FETA. Wprawdzie na Oruni sztuki nie będą wystawiane, ale wiele będzie działo się w jej sąsiedztwie. Nieopodal Olszynki – na Dolnym Mieście i otaczających je bastionach i Starym Przedmieściu. 

Warto dodać, że w tym roku ta trwająca trzy dni impreza oferuje nie tylko występy teatrów. - W 2013 roku festiwal powróci do takich atrakcji jak spektakle dla dzieci i interaktywny plac zabaw – mówią organizatorzy

Szczegółowy harmonogram imprezy znaleźć można tutaj.

Wracamy na Orunię. Od 15 do 19 lipca będzie miała tu miejsce „Kronika Dzielnicowa”. Jest to impreza, która oferuje bezpłatne warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Najwięcej będzie się działo w parku przy Związkowej.

- Bębny, farby, hip hop, teatr, komiks, rzeźba, gry planszowe i mnóstwo świetnej zabawy. Do dyspozycji będzie osiem warsztatów z różnych dziedzin, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowa możliwość twórczego spędzenia czasu będzie w specjalnie zaaranżowanej „Strefie relaksu” - mówią przedstawiciele organizatora całej imprezy, Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Warsztaty w parku przy ul. Związkowej będą się odbywać w godzinach 10-14.30, a warsztat malowania muralesu odbędzie się w Dworku Artura przy ul. Dworcowej 9 od godz. 14.30.

Dodatkowo na Oruni odbędzie się spektakl teatralny oraz wystawa prac stworzonych przez uczestników warsztatów.

W przypadku złej pogody wszystkie warsztaty i imprezy odbędą się w Dworku Artura GAK na ul. Dworcowej 9.

Galeria artykułu

Wystawa, festiwal i Kronika

Wystawa,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA