Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 15/05/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

A może tak wybieg...

 1 dodane: 17:42, 23/07/13

tagi:

Związkowa i Głucha – być może w tych miejscach jeszcze w tym roku powstaną wybiegi dla psów.

A może tak wybieg...
A może tak wybieg...
Fot. gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

„Psie kupy”, czyli zabrudzone przez czworonogi chodniki, trawniki i właściwie wszystkie widoki za oknem, to temat, który w Polsce wraca niczym bumerang. Jedni się pieklą i postulują o wysokie kary dla „zapominalskich” właścicieli. Inni krzyczą o wprowadzenie podatku „od psów”.

Bardziej zapalczywi fantazjują o strzelbie/wiatrówce/procy i dniu, w którym niczym szeryfowie na Dzikim Zachodzie mogliby wreszcie „zrobić porządek”. Z czworonogami, nie ich właścicielami. Chyba.

Jeszcze kolejni twierdzą, że „by sprzątali”, ale a) nie ma gdzie wyrzucać psich odchodów, b) to samo musieliby robić sąsiedzi.

Są jeszcze tacy, którzy mają serdecznie dosyć tego tematu. Bo wiadomo, o co to całe larum? Przecież to temat zastępczy, zwyczajowy „zapełniacz” w różnorakich mediach.

Na Oruni scenariusz jest podobny. Dyskusje, czy to na dzielnicy, czy na łamach naszego portalu, podobne. Psie odchody to dla wielu problem nader ważki.

Jest szansa, że przynajmniej w niewielkim stopniu uda się go na Oruni załagodzić. Urzędnicy poprosili radnych osiedla z Oruni, ale i z kilku innych dzielnic (między innymi Nowego Portu), o wytypowanie miejsc na...wybiegi dla psów. Czyli ogrodzone enklawy, w których różnej rasy pupile mogłyby w spokoju (i zgodnie z prawem) załatwiać swoje potrzeby.

Radni zwrócili się do mieszkańców dzielnicy z prośbą o zgłaszanie swoich pomysłów. - Pojawiła się ciekawa propozycja, by wybieg powstał na terenie dawnej pralni Śnieżka. Niestety ten teren nie należy do miasta, ale najprawdopodobniej do właścicieli dawnego zakładu – mówi Mateusz Korsztun, zastępca przewodniczącego Zarządu Osiedla „Orunia-Św. Wojciech-Lipce”.

- Nie chcieliśmy ruszać Parku Oruńskiego czy Parku Schopenhauera, ponieważ tam już są gotowe plany remontowe, których nie chcieliśmy zmieniać. Do końca szukaliśmy też terenu w okolicach punktowców (oruńskie wieżowce - przyp. red.) , ale niestety bezskutecznie– dodaje radny.

Radni zgłosili ostatecznie dwie lokalizacje – ulicę Głuchą i Związkową. - Podaliśmy oba te miejsca, by w razie "nie spełnienia wymogów" przez jedno z nich, wybieg dla psów mógł powstać w drugim – tłumaczy Korsztun.

Jest jednak haczyk. Urzędnicy przyznają, że w tym roku najprawdopodobniej powstaną dwa wybiegi dla psów...ale w całym Gdańsku. W rozmowie z nami przedstawiciele gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni podają, dość zaskakujący koszt takiego wybiegu. - Około 20-25 tysięcy złotych. Ogrodzenie wybiegu dla psów znacznie podraża całą inwestycję – tłumaczą.

Nie wiadomo, czy wnioski z Oruni doczekają się realizacji, ale jest nadzieja, że tak się stanie. - Nie dostaliśmy wiele zgłoszeń z innych dzielnic. W najbliższych tygodniach podejmiemy decyzję o lokalizacjach przyszłych wybiegów – mówią urzędnicy.

Wybiegi dla psów będą gotowe jeszcze w tym roku. W 2012 roku jeden z wybiegów powstał na Ujeścisku - na terenie parku na Kozaczej Górze.

Galeria artykułu

A może tak wybieg...

A może tak...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

46.204.43.*

21:02, 23/07/13

Dopoki miaso nie przestanie tworzyc "getta" patologicznego to za torami nic sie nie zmieni na lepsze a szkoda.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.79.109.*

20:54, 23/07/13

Wybieg dla psów, ale plac zabaw już nie. Paranoja !!!!!!!!!!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

20:04, 23/07/13

Wszystko jest dobre, co może wprowadzić choć trochę cywilizacji na Oruni, szczególnie tej za torami.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA