Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 02/06/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nowe plany dla Oruni

 1 dodane: 16:35, 31/07/13

tagi:

Plan zagospodarowania dla rejonu na wschód od ulicy Żuławskiej wchodzi w kolejną fazę. Na projekt naniesiono poprawki mieszkańców, ale wciąż można nad nimi dyskutować. A co z innymi MPZP dla Oruni?

Jeden z MPZP dla Oruni, plan dla
Jeden z MPZP dla Oruni, plan dla "Czerwonego Mostu"
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o kontrowersyjnym planie dla ulicy Żuławskiej i reakcji mieszkańców na proponowane przez urzędników zmiany. Po spotkaniu w Gościnnej Przystani, w którym wzięli udział zarówno oruniacy, jak i miejscy planiści, udało się dojść do kompromisu.

Urzędnicy przesunęli dostępną linię zabudowy dużo dalej niż w swych pierwszych założeniach, niemalże do linii pośredniego ujęcia wody. Oznacza to, że gospodarze z Żuławskiej, których najbardziej dotyczył miejski projekt, mają teraz zdecydowanie więcej wolności w gospodarowaniu ich terenem. Według pierwotnej koncepcji przedstawicieli Biura Rozwoju Gdańska, na sporej części położonych tam działek nie można było niczego budować.


Nad poprawionym projektem będzie można jeszcze dyskutować. 13 sierpnia o godzinie 17 w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska (ulica Wały Piastowskie) rozpocznie się tak zwana publiczna dyskusja. Wziąć w niej udział może każdy.

Uwagi można zgłaszać jeszcze w inny sposób. - Należy je składać na piśmie do prezydenta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16 września 2013 – mówią planiści BRG.

- Pisma należy kierować na adres Biuro Rozwoju Gdańska, ulica Wały Piastowskie 24, 80-855, lub w postaci elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym przy pomocy ważnego, kwalifikowanego certyfikatu na adres mailowy: brg@gda.pl - dodają.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego to dokument, który mówi, co można, a czego nie można budować na danym terenie. Określa przeznaczenie, warunki zagospodarowania i zabudowy tereny, a także rozmieszczenie inwestycji celu publicznego. W Gdańsku przygotowywaniem takich planów (MPZP) zajmuje się Biuro Rozwoju Gdańska. Przegłosowują go gdańscy radni. Orunia wciąż w wielu miejscach nie ma takich planów. Jest to problem dla wszystkich, którzy w tej okolicy szykują się do przeprowadzenia większej budowlanej inwestycji.

Jak sprawa wygląda w innych fragmentach dzielnicy Orunia-Św.Wojciech-Lipce?

Plan „Czerwony Most” (pisaliśmy o nim tutaj), według uchwały z 28 października 2010 roku: Projekt planu oczekuje na skierowanie do uchwalenia

Święty Wojciech – rejon ulic Trakt św. Wojciecha i Obwodnicy Południowej, według uchwały z dnia 31 marca 2011: Prace legislacyjne w Radzie Miasta Gdańska. Planowane uchwalenie planu na sesji Rady Miasta w dniu 31.10.2013

Trakt Św. Wojciecha między węzłem Obwodnicy Południowej, a ulicą Gościnną, według uchwały z 30 sierpnia 2012: Plan w trakcie prac projektowych.

Galeria artykułu

Jeden z MPZP dla Oruni, plan dla "Czerwonego Mostu"

Jeden z MPZP...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.11.19.*

22:43, 11/08/13

Widać, że Pani Aneta nie dba o to, "by społeczeństwo zaczęło się organizować i zabiegać o własne sprawy". Chyba jest zajęta. A może wreszcie upolowała partnera?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.30.210.*

11:13, 10/08/13

Redaktorze !!!Ma Pan silny Portal.Niech Pan ruszy tych leniwych urzędasów z miasta.Ile dat wymienianiali w sprawie oddania boiska przy ulicy Smoleńskie???I co?Nic tam się nie dzieje,a Salos nie ma gdzie grać od ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.11.12.*

23:21, 03/08/13

Czekamy z niecierpliwością na komentarz IKO, a w szczególności niejakiej Pani Anety. Inżynierowie! Przecież mieliście mieć pieczę nad MPZP naszej przepięknej Oruni. Do roboty! Czekamy na odzew. Mamy nadzieję, ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA