Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wakacje w Salosie. Jakie wakacje?

MojaOrunia.pl » Sport » ...

 1 dodane: 18:37, 31/07/13

tagi:

Od kilku miesięcy działająca na Oruni organizacja sportowa SALOS wyraźnie nabrała wiatru w żagle. Sporo się działo, sporo ma się jeszcze wydarzyć.

Wakacje w Salosie. Jakie wakacje?
Wakacje w Salosie. Jakie wakacje?
Fot. Salos

Fotografia 1 z 1

- Są wakacje, ale Salos pracuje cały czas. Trenujemy młodych piłkarzy i piłkarki. Przygotowujemy się do turniejów. Oczywiście czekamy na nowe boisko przy Smoleńskiej – mówi Paweł Ryta, szef SALOS.

Co działo się w ostatnich miesiącach? - Jako Salos organizowaliśmy Krainę Sportu na Festynie w Parku Oruńskim. Pomagał nam oczywiście Stanisław Zaremba. W połowie czerwca dostaliśmy dobrą wiadomość: dwóch zawodników piłkarskiej Reprezentacji Gdańska, którzy na co dzień trenują w Salosie, otrzymało powołania na Mistrzostwa Świata Domów Dziecka – odpowiada Ryta. - Nasi reprezentanci zdobyli złoty medal. Jeden z nich był kapitanem drużyny, drugi w finale strzelił Holandii dwie bramki – dodaje z dumą.

Czerwiec to również miesiąc, w którym powstała nowa, piłkarska sekcja Reprezentacji Gdańska dla kobiet. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

W połowie czerwca zakończyła się piłkarska liga, którą od wielu lat organizuje Salos. Wcześniej drużyny grały na Oruni, później na Ujeścisko, ostatnio na Kokoszkach. Wraz z nowym sezonem i budową boiska na Smoleńskiej, Salos najprawdopodobniej wróci na Orunię. Kto w tym roku wygrał ligę? - TECHBUD. Drugie miejsce zajął Navistal, trzecie – Jaguar Gdański – wymieniają przedstawiciele Salosu.

Trzeci tydzień czerwca to turniej na Oruni, który stanowił swoiste pożegnanie z boiskiem na Smoleńskiej – wiadomo, że już za kilka miesięcy zmieni ono swoje oblicze. Mecze odbywały się w dwóch kategoriach.

Wakacje nie przerwały działań Salosu. Właściwie każdego dnia odbywają się treningi piłkarskie na boiskach Szkoły Podstawowej nr 16. - Współpracujemy ze Stanisławem Zarembą. Łącznie w tygodniu mamy 32 godzin treningów – mówi Ryta.

Lipiec to również nowy herb Salosu i rozpoczęcie Wakacyjnej Ligii Piłki Nożnej. - To pierwsza taka wakacyjna liga. Na 12 drużyn, 8 jest z Oruni. Jest kategoria Open, ale jest i kategoria dla dzieci i młodzieży. Współpracujemy tutaj z Fundacją Równe Szanse, którą prowadzi Darek Michalczewski – przypomina szef Salosu.

18 lipca przychodzi kolejna dobra wiadomość: trenowana przez Salos Reprezentacja Gdańska kwalifikuje się do Mistrzostw Polski we Wrocławiu. - Mamy bardzo dobrą drużynę. Liczę, że uda nam się przywieźć jakiś medal. Może nawet złoto – nie kryje Ryta.

Kilka dni później złoto zdobywa inna reprezentacja Salosu – dziewczyny, które trenują na Oruni grę w piłkę nożną.

Co w przyszłości?
We wrześniu ( 7 i 8) wystartują kolejne rozggrywki: Go For Fun Salos Liga. 28 września rozpocznie się mini maraton oruński – oczywiście będzie to bieg przez dzielnicę. 22 września Reprezentacja Gdańska wyjedzie na wspomniane wyżej mistrzostwa do Wrocławia.

Galeria artykułu

Wakacje w Salosie. Jakie wakacje?

Wakacje w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

87.205.225.*

21:05, 03/09/13

Albo po za Gdańskiem. ?...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

91.235.231.*

15:16, 03/09/13

znając życie zaczną zaraz działać na innej dzielnicy,....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

87.204.172.*

14:51, 05/08/13

Kiedy obiecane boisko Panie Prezydencie czy na wrzesień !!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.34.1.*

00:24, 05/08/13

hm no faktycznie sporo tego, zobaczymy czy nie dostaną zadyszki.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA