Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Młodzi oruniacy o Solidarności

 1 dodane: 16:23, 19/08/13

tagi:

Przez najbliższe kilka dni oruńskie dzieciaki w różnych punktach swojej dzielnicy będą malować, rysować, a nawet grać na naprawdę nietypowych instrumentach. Wszystko w ramach projektu Europejskiego Centrum Solidarności. Wielki finał już 29 sierpnia.

Młodzi oruniacy o Solidarności
Młodzi oruniacy o Solidarności
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Dzisiaj zaczniemy od Gościnnej Przystani, ale już w środę chcemy odwiedzić wszystkie podwórka na Oruni, które w tym roku były rewitalizowane. Szukamy dzieciaków, by namówić ich do stworzenia prac na temat ideałów Solidarności. Oczywiście zapewniamy farby, kredki, przedstawimy też kilka historycznych informacji – mówił Paweł Patyk, szef Oruńskiego Koła Inżynierów (IKO), które szczególnie mocno zaangażowało się w projekt Europejskiego Centrum Solidarności „Zrozumieć Sierpień na Oruni”.

To właśnie w ramach tej akcji na Oruni odbywać się będą wspomniane wyżej warsztaty plastyczne. Ma z nich skorzystać 25 dzieciaków w wieku od 6 do 16 roku życia. - Zebrane prace będzie można oglądać na wernisażu w oruńskiej kuźni. Zostaną one także wydane w formie albumu. Zajmie się tym ECS – dopowiada szef IKO.

Obecny tydzień to także warsztaty muzyczne dla dzieci z Oruni. Weźmie w nich udział 15 osób.

29 sierpnia to z kolei finał całej akcji. W oruńskiej kuźni o godzinie 18 wystartuje wernisaż prac plastycznych oruńskich dzieciaków. Będzie też minikoncert, czyli pokłosie muzycznych warsztatów dla oruniaków.

Galeria artykułu

Młodzi oruniacy o Solidarności

Młodzi oruniacy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA