Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Hotel i "Biedronka" - tym razem na serio

 1 dodane: 18:10, 22/08/13

tagi:

Kilka dni temu na Trakcie św. Wojciecha 149 ruszyła budowa czteropiętrowego hotelu i niewielkiej galerii handlowej, którą zapełni „Biedronka”. Inwestor, firma ZATOKA nie chce podawać więcej szczegółów. Ale zapewnia, że tym razem inwestycja jest już całkiem na serio.

Hotel i
Hotel i "Biedronka" - tym razem na serio
Fot. Rada Osiedla "Orunia-św. Wojciech-Lipce"

Fotografia 1 z 1

Czteropiętrowy hotel, pomieszczenia biurowe i powierzchni handlowo-usługowa – o tej inwestycji na Oruni zrobiło się głośno w połowie 2011 roku. Ten w kształcie litery „L” budynek miał się pojawić na Trakcie św. Wojciecha 149, gdzie kilka miesięcy wcześniej funkcjonował jeszcze sklep „Zatoka”. 

Inwestor (firma „Zatoka”) zarzekał się, że wszystko będzie gotowe „do Euro2012”, a więc do połowy 2012 roku. Mijały kolejne miesiące, a budowa nie mogła się nawet rozpocząć. Jak się okazało, firma postanowiła wycofać się z takich planów. Przyczyną były kwestie finansowe. Należąca do miasta działka leżała odłogiem.

Ale sytuacja znów się zmieniła. W maju 2013 „Zatoka” złożyła wniosek o pozwolenie na budowę dla inwestycji: Budowa hotelu z galerią handlową wraz z niezbędną infrastrukturą na terenie przy ul. Trakt Św. Wojciecha 149.

W sierpniu ruszyły pierwsze prace. Obecnie teren jest ogrodzony, pojawili się tutaj pierwsi robotnicy.

- Inwestycja na pewno dojdzie do skutku – zapewniają przedstawiciele inwestora, którzy jednak nie są zbyt rozmowni. - Póki co nie chcemy podawać więcej informacji. Nie zależy nam na medialnym szumie, a być może jakiś protestach okolicznych sklepikarzy – usłyszeliśmy.

Jak udało nam się dowiedzieć, koncepcja inwestycji nie różni się znacznie od tej, która była dyskutowana dwa lata temu.
Na parterze zaplanowano powierzchnie usługowo-handlową. Wiadomo, że powstanie tutaj market „Biedronka”. Kolejne piętra zarezerwowano dla gości hotelu i przestrzeń biurową. Być może na którymś z pięter powstanie niewielka restauracja. Ale dla wielu oruniaków najważniejszą w tej inwestycji jest właśnie "Biedronka".

Z takiego obrotu sprawy cieszy się pani Agnieszka, orunianka, która od ponad roku zabiegała, by „Biedronka” otworzyła na Oruni swe podwoje. Pisała kolejne maile do firmy, kontaktowała się telefonicznie z jej przedstawicielami.

„Wielu mieszkańców tej części dzielnicy czeka na Państwa sklep przy Trakt św. Wojciecha. Obecnie otwarcie Obwodnicy Południowej [węzeł Lipce] jak również budowa TBS z pewnością zapewnią Państwu Klientów.” - pisała w jednym z maili.

- Otwarcie Biedronki to doskonała wiadomość dla oruniaków. W naszej dzielnicy brakuje marketów. Jeden większy „Lidl”, czy mniejszy „Merkus” to za mało – uważa pani Agnieszka, której marzy się, by na Oruni powstały kolejne markety. Również i innych firm. - Im większa konkurencja tym lepiej. Są jeszcze miejsca, gdzie można budować sklepy. Na przykład wzdłuż Traktu, czy na skrzyżowaniu ulicy Brzegi z Podmiejską – uważa orunianka.

Kiedy zakończy się budowa hotelu i „Biedronki”? - Nie mamy jeszcze dokładnych terminów – odpowiadają przedstawiciele firmy „Zatoka”.

Galeria artykułu

Hotel i "Biedronka" - tym razem na serio

Hotel i...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (10)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.73.*

23:27, 17/09/13

Pracuje w biedronce i chciałabym się przenieść na dolną orunię więc zapytałam o to przełożonych a oni na to że nic w gdańsku o tym nie wiedzą że tam ma być biedronka.... skąd macie takie info skoro biedronka ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.29.*

16:13, 16/09/13

Proszę o powiadomienie firmy która zajmowała się wywożeniem piachu po byłym SAMIE na Trakt św.Wojciecha ,aby tam w uliczce wyrównała teren.Jest tam bardzo rozi eżdzone przez samochody wywrotki.Chcąc przejść w ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.25.*

10:24, 25/08/13

Moglibyście się dowiedzieć czemu piach z tego miejsca wywieźli na miejsce dawnego autohandlu (Trakt Św. Wojciecha 205) ....jest tam teraz wielka górka ;/

zgloś naruszenie
awatar

gosc

5.226.106.*

14:59, 23/08/13

może właściciele sklepów w " pawilonach " wreszcie się ogarną z cenami, bo Merkus to widać jeszcze za mała konkurencja. A nikt nie zmusza do kupowania w Biedronce.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.174.80.*

10:47, 23/08/13

Gościu 68* takich P. Agnieszek na Oruni jest więcej. PS. Pewnie masz problemy z orgazmem. No cóż, nie każdy może być szczęśliwy.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

09:21, 23/08/13

To sklep jest winny a nie głupi system emerytalny w którym musimy oddawać swoje pieniądze by je dostać z powrotem? Ogarnij się człowieku bo wypisujesz kocopoły jak stary komuch.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.192.68.*

00:31, 23/08/13

Och, żeby pani Agnieszka przypadkiem zaraz orgazmu nie dostała. Ciekawe co powie jak będzie trzeba pracować przez takie sklepy do 75 roku życia, bo Biedronki, Lidle i inne ustrojstwa nie odprowadzają podatków w ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

21:36, 22/08/13

Powiedz nam więcej mistrzu i proroku

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.200.150.*

20:44, 22/08/13

No to pani Agnieszka poleciła po bandzie :))) Następny leming uważający, że ktoś do Polski przyjechał rozdawać towar za półdarmo i dokładać do biznesu. Bieda nie jest tania, przestańcie oglądać reklamy Tv, a ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.31.240.*

20:39, 22/08/13

no BRAVO wkoncu :)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA