Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 23/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Pożar na Starogardzkiej

 12 dodane: 14:50, 30/08/13

tagi:

Dzisiaj około godziny 13 wybuchł groźny pożar na ulicy Starogardzkiej. Jeden budynek spalił się doszczętnie, kilka osób straciło cały swój dobytek.

Pożar na Starogardzkiej
Pożar na Starogardzkiej
Fot. Przemysław Kluz

Fotografia 1 z 12

- Siedzieliśmy przed telewizorem,  nagle usłyszeliśmy jak jeden z sąsiadów krzyczy: „Pali się! Uciekajcie!”. Ogień szedł szybko, ledwo co zdążyliśmy uciec. Cały nasz dobytek został w tych oto dwóch siatkach – mówi mi jeden z mężczyzn, lokator spalonego dzisiaj budynku przy Starogardzkiej 21 C.

W tym komunalnym budynku (okoliczni mieszkańcy mówią o nim kontener – bo w wielu miejscach tworzyły go pokłady blachy) mieszkało 5 osób. Jedna z nich, 60-letnia kobieta musiała zostać przewieziona do szpitala – po tym jak wybiegła z mieszkania straciła przytomność.

Okazało się, że to nie pierwszy pożar tego właśnie budynku. – Miesiąc temu też się u nich paliło. Ale to nie dziwne, tam zawsze byli pijani, walały się jakieś kable, prąd był ciągnięty na lewo – mówi jeden z sąsiadów.

Inne wytłumaczenie mają poszkodowani w dzisiejszym pożarze. – Jesteśmy pewni, że to było podpalenie. Tak jak miesiąc wcześniej, tak i dzisiaj ktoś nas podpalił.

Obecni na miejscu strażacy nie przesądzają sprawy. – Oczywiście za wcześnie na takie dywagacje. Sprawę będzie badać policja.

Lokatorzy spalonego budynku nie mają gdzie się podziać. – Dziś sąsiad obiecał, że nas przenocuje. Ale co będzie dalej? – zastanawiał się jeden z mężczyzn.

Na miejsce przyjechali też ludzie z Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, którzy administrują miejskimi budynkami. W rozmowie z poszkodowanymi lokatorami zapewniali, że miasto im pomoże. Do nas jeden z urzędników powiedział tylko. – Będzie dobrze.

Nie udało nam się jednak uzyskać informacji, czy spalony dzisiaj budynek był od dłuższego już czasu przeznaczony do rozbiórki – na taką opcję wskazywali mieszkańcy.

Okolica dzisiejszego pożaru do najprzyjemniejszych nie należy. – Może Pan napisać, że tu są straszne warunki. Grzyb na ścianach, żadnych remontów… zresztą wystarczy spojrzeć jak my tu mieszkamy – komentowała pani Joanna.

 

Pożar na Starogardzkiej

Pożar na...

Pożar na Starogardzkiej

Pożar na...

Pożar na Starogardzkiej

Pożar na...

Pożar na Starogardzkiej

Pożar na...

Pożar na Starogardzkiej

Pożar na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.29.*

20:17, 30/08/13

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.174.80.*

15:50, 30/08/13

Całe szczęście nikomu się nic nie stało. Liczymy na pomoc naszych Radnych Miasta. PS. Starogardzka 21 to ostatni numer należący do Dzielnicy Orunia-św. Wojciech Lipce, kolejne numery to już Chełm.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA